| Zdgb a întrebat:

Nu stiu daca daca aveti chef sa cititi tot ce zic eu, dar sunt foarte confuza.Pana la urma i-am spus baiatului de care imi place ca il plac,iar el mi-a spus ca nu sunt mica pentru el si inca cateva chestii in fine,de atunci se poarta "ciudat cu mine"in sensul bun,este mai atent la ce fac,daca unul dintre ceilalti prieteni vorbeste cu mine imediat vine si el sa vada ce imi zice si tot timpul ma pupa pe obraz si chestii de genul asta,vineri a fost ziua lui de nastere si a doua zi ne-a propus sa mergem cu cortul sa isi tina ziua cu noi in aer liber,pe drum i-a spus prietenei mele cele mai bune ca vrea sa o pupe de fata cu mine sa vada cum reactionez(nu a facut asta,doar a vrut sa zica ce zic eu)cand am ajuns acolo el ma tachina intruna si se uita doar la mine si mi-a zis ca vrea sa doarma doar cu mine in cort,a facut el cortul dar nu l-a pus langa celelalte care erau apropiate,l-a dus mai departe de celelaltelaughing,acum ceva timp i-am dat o melodie care sa-i dea de iteles ca il plac iar el a spus-o si se uita la mine,imi zambea si ma tot striga si zicea:"sti asta?","iti place melodia asta?"si bla bla,si apoi am mers sa facem baie toti,el a ramas cu prietena mea pe plaja,si i-a zis ca nu-l intereseaza ca sunt mica,dar sunt vara prietenului lui cel mai bun si nu vrea sa-si bata joc doar,prietena mea i-a spus ceva iar apoi si-a schimbat parerea,spre seara am baut putin cam mult iar el a fost iar singurul care a avut grija de mine non-stop,m-a lasat putin in grija unui prieten si am baut impreuna cu alalaughing si m-am cam ametit nu am facut nimic rau,doar radeam si dansam,cand s-a intors a inceput sa se certe cu acel prieten ca din cauza lui sunt asa si nu stiu ce,si el s-a suparat pe mine cred ca vorbea cu mine iar eu doar radeam si i-a spus unei alte prietene ca nu am resptect fata de el,ca el are fata de mine si eu doar rad,si eu in momentul acela mi-am dat seama ca l-am dezamagit si am plecat putin mai departe de ei,el a inceput sa ma caute,iar cand m-a gasit m-a luat langa el si numa dupa el ma tinea si ma lua in brate,ma intreba cum ma simt,ma pupa pe frunte si nu lasa pe nimeni sa se atinga de mine, m-a dus putin in cort si i-am spus acolo ca imi pare foarte rau ca am fost in halu ala si mi-a spus sa stau linistita sa nu vorbesc prostii, a iesit putin din cort si din 2 in 2 minute venea la mine sa ma intrebe cum sunt,am iesit si eu din cort si el dansa cu prietena mea si m-a facut sa cred ca e ceva intre ei(amandoi erau putin luati)dar dupa mi s-a spus ca nu e nimic intre ei doar au dansat pentru ca eu nu stiu sa dansez si nu avea cu cine dansa,si eu eram suparata din cauza asta si a vazut,si m-a luat langa el si i-a spus unei prietene ca el tine la mine chiar si in halu in care sunt,apoi aproape toti s-au dus la somn,iar cortul meu era ocupat si nu aveam unde dormii,el s-a dus in masina si m-a chemat langa el si mi-a pus o melodie si a spus ca este pentru mine(era o manea)care zicea ceva de genul ca "Visul mi s-a implinit dumnezeu m-a auzit,mi-a dat sa te tin in brate,si de tine sa am parte" in fine, cred ca mi-a dat de inteles ca si el ma place, mai spre dimineata am stat cu inca 2 prietene pe o saltea afara iar el a venit in spatele meu si ma tot lua in brate, si le-a trimis pe alea 2 la somn si am ramas doar noi 2 si mi-a spus sa ma pun langa el ca ii este frig sa stau langa el sa se incalzeasca,iar a inceput sa ma tina in brate si sa ma pupe,si a simtit ca imi era frig si mi-a zis ca ma duce la cineva in cort sa nu racesc,ca doarme el afara,a doua zi m-a cam evitat,iar dupa ce am ajuns acasa si am iesit afara nu s-a uitat deloc la mine si nu a vorbit nimic,eu cred ca poate ii este rusine de mine,si crede ca sunt suparata pe el,as vorbi cu el,as face ceva, nici nu stiu ce sa spun, voi ce spuneti?

13 răspunsuri:
| iubesc a răspuns:

Eu zic sa vorbesti cu el pentru ca s-a comportat destul de ok!

| lauraroxi a răspuns:

Cati ani ai tu si el cati ani are, daca nu te superi? Eu zic ca s-a comportat foarte frumos cu tine! Se pare ca el a facut foarte multe prin care sa iti arate ca te place! Vorbeste cu el si mai spune-i ce simpti si intreaba-l daca si el simte la fel!

| Zdgb explică (pentru lauraroxi):

Eu 16, el 20, nu vreau sa-i spun asta pentru ca nu vreau sa il oblig, vreau sa zica el singur nu sa-l fortez eu

| lauraroxi a răspuns (pentru Zdgb):

Nu este o diferenta mare, este diferenta de varstra recomandata intre persoanele dintr-un cuplu asa ca nu inteleg de ce zice asta, dar tot odata de semne ca te place si ca tine la tine.

| Zdgb explică (pentru lauraroxi):

Inteleg ce zici,dar am rabdare,am sa astept pana va face el ceva, acum, nu o sa-l pierd pentru ce nu are ochi decat pentru mine din cate vad eu, dar poate candva va fi tarziu si se va saturalaughing, am sa incerc sa fac ceva

| lauraroxi a răspuns (pentru Zdgb):

Lasa-l sa faca el ceva dar pana atunci da-i semne ca nu iti este indiferent si ca te intereseaza sa nu creada ca te-ai plictisit sau ca nu il mai placi!

| lauraroxi a răspuns (pentru lauraroxi):

Sau daca esti curajoasa saruta-l cand mai sta asa numai cu tine!;-)

| Zdgb explică (pentru lauraroxi):

Da,dar am momente cand imi pierd speranta si as vrea sa vorbesc cu el sa-i spun tot ce simt dar nu pot pentru ca nu vreau sa creada ca sunt disperata dupa el, si sa-l fac sa faca ceva doar asa din obligatie cumva, cateodata nu as mai vrea sa-l vad sau sa vorbesc cu el, stiu ca imi fac rau singura prin asta dar chiar nu stiu ce sa fac, si cat de sarutat nu am tupeul asta inca

| lauraroxi a răspuns (pentru Zdgb):

Offf... iubirea asta...

| butterflyeffect123 a răspuns:

Mi-a luat ceva sa citesc totlaughing
nu prea stiu ce sa iti spun...baietii sunt foarte ciudati cand vine vorba de fete. fac lucruri pe care nici ei nu inteleg de ce le-au facut. poate crede ca nu iti mai amintesti sau ceva. ai putea sa mergi la el sa ii spui ca iti pare rau ca ai baut atat atunci sa vezi cum reactioneaza. e un mod bun de a incepe conversatia. dar nu mai trage de timp, daca s-a legat ceva intre voi in acel weekend incearca sa nu lasi sa treaca, acum e momentul sa vorbesti cu el.
sper ca te-am ajutat!

| Zdgb explică (pentru butterflyeffect123):

I-am spus atunci seara ca imi pare foarte rau si mi-a spus sa stau linistita, ceva s-a legat de mult intre noi, dar niciunul nu face nimic, si stie ca imi amintesc aproape totul, dar eu inca cred ca ii este rusine de mine.

| FetitzaFrumusik a răspuns:

Vorbeste cu el, nu-l lasa sa plece, nu pierede sansa, daca exista o scanteie de speranta fugi dupa ea, oricum baietii sunt foarte confunzi ca si noi si nici ei nu stiu ce vor happy

| Zdgb explică:

Scuzati greselile gramaticale, dar m-am grabit putin