| ☺ Cristinik ☺ a întrebat:

M-am epilat cu epilatorul si mi s-a inrosit foarte tare pielea, ce pot face ca sa scap de roseata? FUNDA:*

11 răspunsuri:
| Roxett a răspuns:

Este normal ca dupa epilat sa te inrosesti. Poti folosi un servetel umed cu extract de aloe pentru atenuarea rosetii.

| PrecioussGirl a răspuns:

Puncte mici rosii?
stai lin asa e dupa epilarea cu ceara sau cu aparatul.
or sa treaca pana a2a zi. vezi sa nu dai cu apa pe zonele care sunt epilate deoarece este piele iritata.

| Buuff a răspuns:

Sa nu folosesti servetele umede sau sapun ...cateva ore bune pentru ca te iriti si mai rau tongue cea mai buna solutie crema hidratanta sau daca nu lasa asa va trece repede big grin

| CoquineNoire a răspuns:

Crema de galbenele e cea mai buna, nu-i asculta p-astia.

| Blondamea a răspuns:

Foloseste crema hidratanta de 2-3 ori pe zi pe pielea curata sau si mai bine seara dupa ce faci baie

| Miruna_7873 a răspuns:

O crema de dupa depilat big hug Cele de la firme naturiste sunt foarte bune si nu sunt scumpe, pana in 10 lei.kiss

| Dianaa94 a răspuns:

Pai trec in cateva ore. Poti pune comprese cu apa rece dupa cate stiu eu thinking

| albina a răspuns:

Fa-ti un ceai de musetel si clateste-te cu el.
Sau pune 3 lingurite bicarbonat de sodiu in o lingurita apa si da-te cu el.
Efect garantat. Si da-mi funda ca o merit :d

| JaneEyer a răspuns:

Ca sa u ti se irite nu pune apa, dar daca vr sa faci pielea sa nu mai fie iritata si nici rosie incearca sa iti dai cu crema...gen nivea.Asta te va scapa mai repede de roseata si de iritatiewinkingSper ca te.am ajutat:*

| bebita15 a răspuns:

~ pai.thinking
~ asaa am patit si eO. big grin
~ aia inseamnaa ca te'ai iritat oh go on.
~ nu te speriaa!batting eyelashes
~ mie cam in aproximativ 1 oraa mi-a trecut r0seata. tongue si tie o sa-ti treaca repede.
~ stai rilex! love struck
~ FUNDAAA ` puppy dog eyes?
.

| Anndddra a răspuns:

Te dai cu crema hidratanta, si o sa treaca in 2 zile maximwinking fundabig grin?