| BlackShad0w a întrebat:

Am fost la plaja si m-am inrosit foarte tare pe fata. Ce pot sa fac sa scap de roseata cat mai rapid?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
6 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Da-te cu iaurt.

| vangaelis a răspuns:

Trece de la sine in timp. asa-i cand te bronzezi.

| PVAAVU a răspuns:

Te dai pe fata cu crema de soare rolling on the floor. Serios, roseata de dupa soare nu dispare.

| MariusBoy2013 a răspuns (pentru PVAAVU):

Nu am zis ca nu dispare, nu sti sa citesti?

| MariusBoy2013 a răspuns:

Asa se intampla daca stai in soare, nu o sa scapi asa repede de roseata de pe fata dar poti incerca sa te dai cu crema.

| Rosu_Bettina_1984 a răspuns:

Ia un pahar si amesteca jumatate apa, jumatate lapte. Pune comprese cu acest amestec.Ia paracetamol 500 mg/3 ori pe zi si daca poti, la noapte intinde un strat de crema de bebe(garantat functioneaza)care se numeste Bepanthen.