| DeeepEyesClau a întrebat:

TPU! M-am epilat pe maini cu lama, si apoi m-am dat cu epilatorul, ca sa smulga firele din radacina. Problema e ca mi s-a inrosit groaznic pielea. Ce sa fac?

5 răspunsuri:
| Lia09 a răspuns:

1. Ai facut cea mai mare prostie din lume dand cu lama!
2. Bineinteles ca te-ai iritat si probabil o crema te-ar ajuta cat de cat, dar o sa treaca de la sine in cateva zile.
3. Nu mai da niciodata cu lama, mai ales pe maini! Alege orice alta varianta (crema, ceara, epilator) dar NU lama!

| NonEinstein a răspuns:

Este vorba de o iritatie, o crema hidratanta iti va rezolva problema.

| parkour23 a răspuns:

Mergi la un doctor!

| BlackandWhiteMady a răspuns:

1.Nu ar trebui sa te epilezi cu lama nicaieri, mai ales pe maini pentru ca ti se ingroase parul, va fi mult mai evident(mai ales daca esti brunet(a)cum sunt eu)
2.Pe maini nu ar trebui sa te epilezi absolut deloc pentru ca chiar si cu banda epilatoare firul va crste mai lung si mai ingrosat si nu e bine. Sfatul meu e sa nu te mai epilezi pe mainiwinking

| Purcaru_Cosmin_1996 a răspuns:

Dati cu crema hidratanta.O sa-ti treaca.