| Bubuu a întrebat:

Ieri m-am fardat si de cand m-am sters mi s-a inrosit foarte tare ochiul drept inauntru. Ce o fi? Cum sa scap de roseata aceea? Zici ca sunt monstrusad.

Răspuns Câştigător
| mmm_4175 a răspuns:

Nu te speria probabil ti-a intrat demachiant sau praf de la farduri ba chiar rimel in ochi si iti va trece dar daca te doare si nu vezi bine poti sa apelezi oracand la un oftalmolog sau parinti nu te speria pentru toate exista o rezolvare. Daca nu vrei ca mama ta sa stie ce ai facut i poti spune ca ai incurcat demachiantul cu crema de fata fiind foarte dimineata si sa intamplat...Si ai putea incerca niste picaturi pentru ochi, pentru.ca este foarte posibil sa nu fie roseata de la fard poate fi de la ochi pur si simplu nu-ti fie frica sa iei controlul si sa dai dovada de maturitate mergand cu o prietena daca te simti mai bine lla doctor.
bafta!

3 răspunsuri:
| AndreiZz a răspuns:

Hei poate te-ai iritat, ti intrat fard in ochibig grin sunt picaturi parcathinking sa reduca iritatia.Din pacate nu stiu numele medicamentuluisad

| AlExXa_1969 a răspuns:

Cred ca ar fi necesar sa te duci la medic... poate ca e din cauza demachiantului

| vladu99 a răspuns:

Tu un monstru,? nu cred