| happyANDsad a întrebat:

"m-am saturat sa pling,, "m-am saturat sa fiu jignită,, "m-am saturat sa fiu umilta,, am încerca să mă doară in cot, dar nu merge, nu pot sa nu plîng la auzul acestor cuvinte rele, m-am saturat ca lumea din jur sa nu accepte faptul că nu sunt slabă! De ce oamenii simt nevoia sa rida de o persoana numai din cauză că e grasă? De ce? Ei nu știu că doare? M-am pierdut in mine însumi și nu pot evada din închisoarea fricii de a nu fi pe placul tuturor Pentru că am un alt tip de corp! Vreau sa fiu indiferenta dar nu pot!

Răspuns Câştigător
| Anayss a răspuns:

Draga mea...stiu ca este greu de acceptat aceste "laude" aduse la adresa ta, din pacate nu poti face nimic decat sa ignori si sa nu pui pa suflet vorbele scoase pe gura unora cu un iQ redus sub cleanță. Poate fac asta si din pura invidie sau nu au alt subiect de barfa! Te sfatuiesc sa te doara fix in cot pentru ca daca nu vor primi atentie vor tacea la un moment dat. Calmeaza-te si gandeste-te ca nu are rost sa te consumi din cauza unor cretini. Te pup:*

10 răspunsuri:
| Freya1 a răspuns:

O sa si slabesti daca asta tie dorinta iar daca nu pur si simplu nu baga in seamna.Stiu ca este greu si dureros dar oricum cine te va iubi te va iubi asa.
Daca vrei sa slabesti fa efortul asta si tine o cura de slabire, mergi la o sala chiar si la aparatele de fitnes din parc si ai sa vezi ca treptat o sa ai formele dorite.Dar nu te mai stresa si supara ca si asta dauneaza mult.

| peperonies a răspuns:

Daca nu vrei sa rada lumea de tine ca esti grasa nu mai fii grasa. eu asa am facut tu stii ce misto e.

| happyANDsad explică (pentru peperonies):

Nu am cerut să-mi spui sa slabesc, am probleme de sănătate care nu-mi permit efort fizic! Practic dansurile dar nu sunt așa exploatatoarea!

| peperonies a răspuns (pentru happyANDsad):

Nu e nevoie sa faci efort fizic ca sa slabesti. trebuie doar sa nu mai bei altceva in afara de apa si sa nu mai mananci nimic facut cu zahar, faina, orez, cartofi sau cereale.

| Victor453 a răspuns:

Linisteste-te tot e ok, nu esti vinovata ca ai probleme cu sanatate si nu poti slabi, prersoanele care te iubesc cu adevarat, te vor primi cum esti, stiu e greu, dar rabda, se va schimba totul. Esti bravo ca te ocupi cu dansu, ocupate mai departe, fa ce vrei si ce iti place, nu atrage atentie la altii, deoarece acei care sa bat joc de tine sunt mai prejos, fiinda ei nu vad binele dar numai neajunsurile

| happyANDsad explică (pentru Victor453):

Mersi de încurajre❤️

| Victor453 a răspuns (pentru happyANDsad):

Cu placere, sa stii intotdeuna poti sa te adresezi la mine, sau sami scrii mesaje, sunt gata sa te sustin, eu tot sunt mult batjocorit mult din pricina ca port ochelari, ei nu inteleg ca eu nu sunt vinovat ca m-am nascut cu trauma, de asemenea se bat joc ca eu am depresie, spun ce va de tipu "Dipresniac ia vino-n coa"

| happyANDsad explică (pentru Victor453):

Îmi pare super rău că acei copii pur și simplu nu au trecut încă prin momente ge genul acesta, ei sunt "perfecți,, sau așa cred ei! E foarte foarte dureros să simți pe pielea ta batjocura celor din jur! Dar va veni și momentul cînd vor fi și ei în situații de genul și o să-i văd atunci ce o sa mai spună!

| Victor453 a răspuns (pentru happyANDsad):

Corect spus!))