| FireFall a întrebat:

Ma puteti ajuta cu un pc pe piese de gaming, buget de 1500 lei?

3 răspunsuri:
| MenInShadow a răspuns:

Ma... am mai dat odata un raspuns de genul, dar acum il dau mai scurt.
Daca iti dam noi un laptop, iti dam cu aproximare, ca nu stim exact ce piese sa-ti dam la pretul ala.
Daca vrei sa faci o treaba buna, intra pe eMAG, si cauta laptop-uri cumprinse intre pretul ala, 15 milioane, si o sa gasesti destule.
Apoi, intrebi pe cineva, dupa ce gasesti un laptop, daca e bun de ceva, cineva care se pricepe, sau vi aici si pui iar o intrebare, este mult mai sigur decat sa-ti spunem noi ce piese ar fi bune, pentru ca noi iti dam niste piese, si apoi, daca te duci sa intrebi la un magazin de un laptop cu piesele alea, iti poate spune ca ar costa in jur de 20 - 30 de milioane.

| soloangel01 a răspuns:

Nu prea gasesti pc de gaming pe siteuri gen okazii. uite un site cu piese de pc http://www.dc-shop.ro. Prerea mea, este ca daca vrei un pc pentru gameplay, mai bine cauti un depozit de dezmembrari(piese de pc second-hand). Sunt ridicol de ieftine, cu 1500 de lei iti faci un gamer calumea daca te pricepi. Daca nu te pricepi spune-le baietilor de la depozit proprietatile care le vrei pe pc si cam cat te costa.Parerea mea! Daca vrei neaparat sa cumperi un pc, trebuie sa cauti pe site-uri, sau daca nu, iti cumperi unul nou.

| FireFall explică:

Dar eu nu vreau laptop O.o