| alleluiaah a întrebat:

~Ma scuzati ca postez aici.~
Am mare nevoie de ajutor. Imi puteti da, va rog, niste modele bune de:
-argumentare ca un text apartine operi lirice/epice
-formulare a opiniei pe baza uni text
-realizare a unei descriei (al unui obiect, oras etc dintr-un text)
-folosirea a semnelor de punctuatie
si nu stiu. ce se va mai da la Evaluarea Nationala. Va rog mult de tot. Chiar si un singur model ma va ajuta mult. puppy dog eyes
DAU FUNDA!

1 răspuns:
| Voinescu_Catalin_ a răspuns:

Ma scuzi ca sunt direct. Dar un Abonament la o biblioteca Judeteana te-ai gandit sa-ti faci? Acolo o sa gasesti multe fise cu,, cuvinte cheie,, care te vor indruma spre carti cu tematica solicitata de tine. Cine crezi ca are aici timp sa-ti detalieze asa ceva?