| Tourniquet a întrebat:

Ma simt aiurea.Cred ca pe aproape mi-am pierdut increderea in mine. oh go on
"Prietena" mea care se presupunea "cea mai buna", mai mult ma ia in bataie de joc si tot eu is aia falsa, rea, etc. straight face Prietena mea are si ea cont pe TPU si nu ma feresc sa vada intrebarea. happy
Imi place de un baiat... ea in gura mare " Cristina + X (numele baiatului) = Love " straight face si chestii de'astea oh go on.
Ba daca zic "nu" la o chestie (gen ea ma intreaba daca vin la handball, eu nu prea as vrea si nu-mi prea place ca e devreme) face " minus un f " (de la bff).
Daca ma cert cu ea din motive banale, trebuie sa afle toata clasa. oh go on
Ce credeti? Ea ma ia peste picior? Vrea sa-mi fie prietena sau doar sa ma ia la misto? straight face

Răspuns Câştigător
luciana
| luciana a răspuns:

Aceasta nu iti e prietena, o prietena nu ar face nicicand, asa; o prietenie inseamna ajutor, respect, devotament si multa generozitate, intr-un cuvant sa fii cel mai Apropiat acelei persoane, sa il aperi si sa nu ii divulgi secretele fara acordul lui sau sa iti bati joc de sentimentele lui, mai inseamna sa fii tolerant cu acea persoana si sa ii dovedesti increderea in orice situatie posibila, dar conditia este ca si tu sa te ridici asteptarilor lui... Mai intai de toate, ar trebui sa ai o discutie cu prietena ta, poate ca si ea are sa iti reproseze ceva ce o deranjeaza la tine si apoi sa hotarati, daca mai puteti merge impreuna pe acest drum frumos si nepretuit al prieteniei, sau va alegeti amandoua alte noi prietene. Intotdeauna, trebuie sa asculti si ce spune celalalat, numai asa Nu vei gresi nicicand; Sa ai o zi reusita si asemenea Duminica ce va sa vina, Lucien.

7 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Învaţă să-ţi alegi prietenele, vina este a ta.
De ce tânjeşti după o persoană care nu te respectă?
Pa, pa.

| Razvan a răspuns:

Probabil s-a plictisit de tine.Nu ar strica sa vorbesti cu ea si sa ii spui cum sta treaba.Nu esti obligata sa iti faci programul dupa cum vrea ea sau sa fi la dispozitia ei oricand. E cam imatura si tu ar trebui sa o readuci la realitate

| nirvanacartof a răspuns:

Multumesc Cristina...

| Genuitoarea a răspuns:

Bff= best friends forever cele mai bune pr pe vecie chestia cu taiatu unui f inseamna ca nu mai sunt prietene bune sau ceva de genu. expresie. app fata. eu zic sa iti bati joc de ea si dupa aia sa ii spui bye bye. eu sunt mai smekera tai din prima B'ul :X Tzeapa :*!big grin Sper ca te'am ajutat asa o sa isi dea seama ca esti o pers puternik si ca ar vrea ea sa aiba o pr asa. fi duraarolling on the floor asa vei fi respektata!

| SalamdePorcpentruTriviaAmuzante a răspuns:

E ****(scuze de expresie)
asta nu iti este prietena straight face
nu ma int ca vede sau nu dar asta e adevarulstraight face
cred ca tu esti o fata buna iar ea e cea...nici nu stiu cum sa zic straight face
imi pare rau dar zic sa nu mai vorbiti pentru ca isi bate joc de tine straight face
ce e kakatu ala cu bff etc angry?

| sίмρℓε☻кι∂a a răspuns:

Nu`ti pierde increderea in tine`!
Fi mai tare ca ea`...
Raspunde`i cu aceeasi moneda`...Eu una asa i-am facut`"prietenei mele cea mai buna" si si-a dat arama pe fata`...
Asta e in viata cadem si ne ridicam`...
Nu trebuie` sa lasi una ca ea` sa faca stoo de tine`...
DEci fii tare`!

| theea_5574 a răspuns:

Hmm.thinking
ar trebui sa ai o discutie cu ea in care sa-ti exprimi nemultumirilehappy
imi imaginez ca ti mult la ea. dar asta e. dupa parerea mea cred ca incearca doar sa profite detine sau sa`si bata joc de tine. deci trateaz`o cu indiferenta. asta doare cel mai tare
cand te duci la scoala nu o baga in seama... vorbeste cu alte colege[prietene]
daca e posibil incearca sa te apropii de baieti.si sa fi cea mai buna prietena a lor. pe chestia asta e geloasa ori ce fata. si pur si simplu nu o mai baga in seama. nu te merita happy
bafta:*