| MeAndMe1000 a întrebat:

Ma simt de parca nimeni nu ma mai baga in seama! Eu si cu nanul meu suntem in aceeasi clasa, mai mereu el statea la banca mea si duscutam ba una, ba alta. Dar azi a fost extrem de distant!sadIn fiecare pauza statea cu fata care ma dispretuieste cel mai mult, cu fosta cea mai buna prietena a mea si cu alti 2 baieti.Cand am mers si eu sa vorbesc cu el nici nu ma baga in seama, il trigam intr-una, dar el nici nu se clintea. O singura data a venit la mine sa-mi zica o fraza si a plecat.Ma zimt de parca nimeni nu ma mai vrea ca prietena! Ce sa fac?

1 răspuns:
| traveler a răspuns:

Pace.Si liniste ofera-ti singura si nu te mai framanta de situatii de acestea care iti fac rau.Sigur acel nan a facut prietenie cu fosta ta si normal ca te-a si barfit putin si asa a facut si fosta sa destainuit lui si ambii acum considera ca esti nedemna de atentia lor.Nu te ingrijora aliantele de acest tip nu tin mult si tu pregateste-te sa le dai cu flit ambilor cind va veni timpul. Leaga prietenie numai cu asii clasei si ignora-i in special pe cei 2, nu ai barfi sau vorbi de rau dale pace si astfel ai vazut si tu ce prieteni ai.Bafta.Si nu uita: Prieten nu iti este acela care te lauda, ci acela ce te ajuta sa afli ca ai gresit