| ZambetulNebuniei a întrebat:

Ma simt vinovat si singur, insa nu inteleg dc. Nu am facut ceva rau, doar ca sunt foarte suparat pe mine. Simt ca nimeni nu ma intelege si simt ca as dori sa mor. Ma poate ajuta cineva cu un sfat?
Am 15 ani.
Imi cer scuze pentru greselile gramaticale si pentru punctuatie.

Răspuns Câştigător
| HappyUserUnknown a răspuns:

Ai spus-o singur, ai 15 ani. La varsta asta te simti confuz si nu-ti vezi rostul, e ceva normal, face parte din procesul de maturizare happy. Din pacate trebuie doar sa astepti, timp in care ia-ti prietenii si distreaza-te, incearca sa uiti de tot ce te preseaza. Sa nu cumva sa-ti treaca prin minte sa te sinucizi, adolescenta este o perioada delicata si trebuie sa fii puternic si destul de matur sa infrunti probleme de genul asta. Si eu am trecut prin asta acu` 2 ani, inca nu m-am "tratat" complet, dar e bine happy. Asteapta si gandeste-te la ce o sa-ti rezerve viitorul! Bafta!

4 răspunsuri:
| Larisa a răspuns:

Nu vad ce motiv ai avea sa te simti asa mai ales daca zici ca nu ai facut nimic rau, si chiar daca ai fi gresit cu ceva trebuie sa intelegi ca greselile sunt experiente din care sa invatam si care sa nu le mai repetam, nu care sa ne faca sa ne dorim sa murim.in plus gandeste-te ca ai doi parinti care te iubesc,care te ajuta care muncesc pentru tine si vor sa-ti ofere totul,ca Dumnezeu ti-a dat o casa, prieteni, te-a lasat intreg si sanatos.la varsta ta nu este normal sa se intample asta,ar trebui sa-ti traiesti viata,sa te bucuri de copilarie, ca viata trece repede, si te trezesti adult cu griji si probleme

| HappyUserUnknown a răspuns:

Pe la vreo 20 de ani o sa-ti treaca laughing

| ZambetulNebuniei explică:

Cand o sa-mi treaca?

| Iully3 a răspuns:

Sincer trebuie sa-ti povestesc ceva, care multora vi s-ar parea o tampenie, dar si eu m-am simtit asa, pana intr-o zi cand la usa mea a batut o a doamna [o martora a lui iehova]; am discutat cu ea despre viata, apoi mi-a oferit o revista, am citit-o si am fost fascinat de ce scria in ea. doamna mi-a propus sa studiez cu ea biblia, am acceptat. asta s-a intamplat acum 5 luni; trebuie sa ascultati mesajul lor, nu este o tampenie. pe mine m-a facut sa imi schimb parerea despre viata; viata are un scop!