| EmiliaTonciuVasile a întrebat:

Mai este cineva pe aici care a intampinat dificultati la mate, clasa 10-a,si a trecut peste? Imi vine foarte greu sa tin minte toate formulele,si nu prea ma descurc, de la 9 am ajuns la 7-6, si sunt foarte dezamagita de mine,vreau sa ma corectez,dar nu stiu cum, imi puteti da niste sfaturi? Va rog

2 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Meditatii

| RainbowD a răspuns:

La ce profil esti? Eu de exemplu am avut probleme la matematica. Dar, ca sa treci peste aceste probleme, fi atenta la ora, si lucreaza acasa suplimentar. Sau, eventual cauta un profesor care sa iti explice mai bine, sau roaga colegii de clasa sa te mai ajute la ce nu intelegi. Succes!