| biiiiiiiiiiiiiiii a întrebat:

Maikmea e cea mai mare problema. e o comunista si km nebuna.am 16 ani si pot s zic ca nu am deloc libertate si pe unele le vezi ca la 12 ani merg in cluburi si alte cele si eu cica is prea mik s merg in cluburi straight face. nu beau in exces, nu fumez, nu ma droghez, nu ma f*t, o ajut la curatenie si tot nu e bine.maikmea imi pune program, cica la 9 jum s fiu in casa si niciodata cica nu am respectat ora si am facut tot km am vrut eu.acum is pedepsita, nu ma lasa in oras, nu ma lasa la pc, imi zice ce gagiu sa am, cu ce fete sa ies, daca asi face km vrea ea nu asi mai iesi cu niciuna pentru ca ei nu-i convine nici o pr de-a mea.ma scoate din sarite fiinta asta, incerc sa vb cu ea da mereu imi zice: "pleaca de aici, nu mai comenta si etcchatterbox" nu mai zic ca nu ma lasa sa beau un suc intr-un local pentru ca zice ca acolo e bar si se duc numa betzivii si curvelestraight face mai sunt de zis da cred ca nu asi mai termina.

cele mai bune sfaturi primesc fundita:*

4 răspunsuri:
| Sun life a răspuns:

Eu am 14 ani. Deci faza cu 9 jum in casa e foarte exagerata.[si eu intruu la cat vreau in casa]. Cu prietenele mele nu are problema pentru ca le cunoaste. Poate ar trebui sai faci cunostinta, sa le inviti la tine si sa petreaca putin timp cu ele ca sa`si schimbe parerea.Cu sucul e exagerata din nou`. Cu pedepsitullaughing nu tin minte sa fii fost pedepsita.straight face. Am o verisoara de 15 ani, care are o mama aproximativ ca a ta.La 10 in casa, dar la o terasa ii da voie, si de prieteni mai comenteaza dar cedeaza.Sincer s-a mai shcimbat, acum permite mai multe lucruri.Inainte era ca si mama ta.Sincer nu stiu cum sa te ajut. Poate vei urma sfatul lui "Deea_JB_BaBy". SUCCES

| Dianné a răspuns:

Poti sa le dai exemple.Si mie imi facea la fel. Dar cu timpul si-a dat seama ca nu mai am 3 ani happy. Incearca intr-o zi sa mergi cu ea la cumparaturi, sau la o terasa si incearca sa ii explici cum stau lucrurile.Ca nu mai esti bebe sa stai in "pantecele ei"straight face. Totusi, ai o varsta si nu poti la infinit sa stai la mana ei.Cum am mai spus, da`i multe exemple. Sper sa ii vina mintea la cap. Spune`i ca esti o persoana matura, cu ochi creier maini si picioare si poti sa te descurci singura in unele cazuri.Si sa nu ii reprosezi vre`o data ca e nebuna.Asa i-am zis si eu mamei mele si de fapt nu era asahappy. Cu timpul o sa se rezolvewinking

Pupicikiss

| Deyutza a răspuns:

Nu mai am si eu mult pana la 16 ani si cred ca voi fii ca si tine! Adica imi imaginez de pe acom ca nu ma lasa...ca nici acum nu ma prea lasa sa ma duc cu prietenele. Zice sa stau doar pe la bloc si o ascult! Dar oricum o rog frumos si fac ceva treba prin casa, Mai citesc ceva si ma mai lasa! Incerca si tuh sa ii mai faci din cand in cad o surpriza. sa faci curatenie la ea in camera, sa ii pregatesti ceva de mancare, sau sa o scoti la mall, la o plimbare, sa discutati dspre voi si asa o faci mai buna! La mine merge! Sper ca si la tine va merge happy kiss

| ioana_6413 a răspuns:

Si mie imi face la fel, nu prea avem ce sa le facem...decat sa incercam sa le explicam ca suntem putin cam mari pentru a-si face ele atatea griji in locul nostru, desi la mine nu prea a functionat...
PS: am 15 ani big grin