| pinkflower a întrebat:

Maine ma duc la olimpiada la mate. Am mai fost si la romana si mi s-a parut destul de greu. La mate e mai greu sau mai usor? sunt clasa a v-a. daca stiti un site care stiti sigur ca mi se va da si mie ceva de genul ala va rog sa-mi dati.

2 răspunsuri:
| roxydulkica a răspuns:

Si eu ma duc maine la olimpiada la mate si sunt tot clasa a-v-a. La romana nu am fost nici eu si nimeni din clasa a-v-a ca nu ne-a lasat profa! Succes maine!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu ma duc la olimpiada de matematica :) Sunt clasa a 7-a.
Matematica nu se poate compara cu romana. Depinde de cat stii. Si da, la olimpiada la matematica se dau subiecte din diferite culegeri dintre care 1 e 100% sigur din Gazeta Matematica.
Se dau subiecte incurcate la care trebuie sa te gandesti mult si sa nu renunti.
Incearca pe www.olimpiade.ro daca vrei sa vezi subiectele din anii trecuti :)
Succes!