| blue95 a întrebat:

Maine va fi cea mai oribila zi din viata mea.Va fi ultima zi in care ma voi intalni cu baiatul pe care il iubesc, dar care nu ma iubeste si desigur care nu stie ca il plac, dar nu vreau sa afle.Suntem cei mai buni prieteni, dar el va pleca intr-un alt oras foarte departe si cred ca nu ne vom mai vedea niciodata. Ce ma sfatuiti sa fac maine cand voi fi cu el pentru ca e ultima zi si cum sa invat sa fiu tare daca el pleaca?crying HELPsad

4 răspunsuri:
| Djlsghtnquuw a răspuns:

Mai bine i.ai spune. daca sunteti prieteni foarte buni cred ca ar intelege, si asa te.ai simti si tu mai bine happy. Si daca e sa te placa si el, ar fi frumos, pentru ca va intelegeti bine. daca nu, incearca sa rezisti. Poti invata sa fii tare chiar daca el este plecat. Oricum, voi doi o sa vorbiti, chiar daca nu va vedeti happy

| Hmmmm a răspuns:

Eu zic ca ai d ales intre 2 variante.
d unde stii ca el nu te place? dc esti atat d sigura? dc ai ales sa pastrezi tacerea?
o varanta ar fi sa iti iei inima in dinti si sa il suni chiuar acu si sa il inviti la un suc si sa ii marturisesti totul, cat mai ai ocazia. el va pleca, dar nu cred ca vei putea sa ti atat d mult acest secret.la un mom dat se va afla, ori vei exploda tu, ori va afla d la altcineva.si atunci poate te va intreba dc nu i-a zis ma devreme deoarece si el simtea la fel p atunci, dar acum e prea tarzu.cine nu risca nu castiga, mai ales in dragoste.si ce daca pleaca? acum e vacanta d vara.ai putea merge tu la el sau ar putea veni el la tine.se zice ca ochiii care nu se vad nu se uita atunci cand exista iubire.
a doua varianta ar fi sa taci si sa inghti si sa il lasi sa plece fara ca el sa stie ce simti tu d fapt.sa iti iei la revedere d la el si sa il lasi sa plece fara ca macar sa stie ce ai smtit tu tot tmpu asta pentru el.
dc vrei sa pastre tacerea si sa suferi singura? macar in ultimul moment ar trebui sa iti infrunti temerile si sa marturisesti ceea ce ai smtit mereu.acu daca tot pleaca...peste o saptamana o sa sta si o sa zici ca iti pare rau ca nu i-a marturisit niciodata ce ai smtit pentru el si o sa stai si o sa te intrebi cum ar fi fost daca i-ai fi marturisit. daca marturisesti si vb cu el despre asta macar sti ca ai facut tot ce ai putut sa fiti impreuna si o sa fi ma linistita.
asta e doar o parere.restul depinde d tine. fa ceea ce smti ca trebiue sa faci.

| maya007 a răspuns:

Hei...nu dispera! Clar... spune`i sa il placi si asa vei afla daca te place si el. Spune`i ca vrei sa tineti legatura, vb pe mess la telefon, sa va intalniti candva. Dragoste se poate si de la distanta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca as fii in locul tau i-as spune in fata lui ca il plac, ca poate daca vede ca i-am spus adevarul atunci poate ca si el o sa te placa si poate va ramane langa tine