| anonim_4396 a întrebat:

Majroitatea oamenilor nu ma suporta
Motivul e ca.sunt genul de persoana care spune tot in fata fara sa ii pese daca celorlalti la place sau nu asta de exemplu de cand ma stiu ascult hip-hop si in atatia ani de zile am prins un llimbaj nu tocmai adecvat unei fete, dar nu sunt genul care sa injure asa din orice sau sa scuipe si chesti gen cum fac alte"fete" care asculta genul acesta de muzica dar sa revenim la subiect toate colegele mele asculta inna si alte rahaturi difuzate pe canale gen music channel MTV Utv si se imbraca. pitzi chiar si acum eu ma imbrac la scoala intr-o pereche de trening largi si imi iau bocncii ele vin in tocuri de 15 egari si o chestie trasa deasupra egarilorstraight face si nu doar colegele si celelalte prietene(sa nu credeti ca sunt ceva gen 4everalone) cam toate fetele pe care le stiu si se machiaza cu culori gen curcubeu si nu stiu pur si simplu imi provoaca o sila si o greata imensa cand le vad si cand ma intreaba "fata cum imi sta?" atunci inebunnescX-( si spun ceva de genu "poti fi miss cocalari.com cu fusta aia de 1 cm si egaria aia cu imprimeu de leopard" si atunci toate incep sa barfeasca scot vorbe aiure si ma enerveaza chetsi asta chiar si cea mai buna prietena are momente in care nu o mai recunosc la cat de pitzi se imbraca (ea nu e genul meu de prietena adica nu ii place ce imi place si mie e tot un gen de pitzi ) i-am spus ca chiar nu ii sta bine cu glossu ala roz si machiata cu turcuoaz si ca ar trebui sa isi ia tocuri mai mici si sa nu ma poarte fusta iarna si s-a enervat.bine nu ca mi-ar pasa prea mult v-am spus ca nu prea imi pasa...asa trcand peste faza cu "prieteni" o alta problema sunt profesori pe care nu i suport din cauza faptului ca comenteaza in sensul ca nu ma lasa sa scot nici-un un cuvat "pentru ca vezi doamne tata are BMW in fata porti si ca eu am iphone5" deparca ar conta chestia asta imi spun toti ca sunt aroganta si ironica din cauza asta dar nu e adevarat parinti mei au pornit de jos si atunci tot la fel eram nu m-am schimbat deloc si nu imi pun note pe merit adica daca eu stiu de 8 profi imi spun asa"cu toate ca ai stiut de 8 nu imi place modul in care ai raspuns iti pun 6" si nu imi place chestia asta asa ca incep sa comentez(recunosc nu prea am limite cand stiu ca am dreptate fac orice ca celalalt sa cedeze) si de cand sunt in scoala mereu am fost vazuta ca un elev problema de ex in clasa a7a am luat diploma pentru cel mai delicvent elev pentru ca i-am rupt mana unei tipe care ma enervase la culme si avand in vedere ca fac karate am platit si amenda ceea ce mi-s-a parut penibil si ajungand la intrebarea mea credeti ca fac bine ca spun tot ce simt in fata? nu stiu cum am ajuns sa intreb asta pentru ca mi-se pare o prostie ca voi care nu ma cunoasteti personal si nu stiti ce fel de persoana sunt(bine ca nici eu nu prea stiu) sa va dati cu parerea si ma refer aici la acei utilizatori care spun "fato baga-ti mintile in cap nu esti buricul pamantuluistraight face" Deci e bine sau nu sa fiu asa(bineinteles nu ma voi schimba pentru ca imi place cine sunt )

2 răspunsuri:
| alina58 a răspuns:

Heiii daca iti place cine esti nu te schimba! Nu merita sa te schimbi pentru nimeni, la sfarsitul zilei trebuie sa fi mandra de ce ai reusit sa faci.
Daca tu crezi ca prietenele tale sunt prea "pitzi" pentru tine, fa-ti altele, care nu sunt toata ziua cu oglinda in mana! (sincer, nici eu nu suport genul acela de persoane, dar de foarte multe ori le ignor complet)
In cazul profesorilor e alta problema. In viata trebuie sa inveti cand sa spui ce gandesti si cand sa te abtii! Dar, mai ales trebuie sa inveti si in fata cui sa te abti! Nu are nici un rost sa te certi cu profesorii, pentru ca doar tu vei avea de pierdut. Ia si tu model de la romanii...happy si invata sa fi buna cu cei care se pot juca cu viitorul tau! Vei avea de castigat.

| SoJustMeAndU a răspuns:

Daca nu te vei schimba pentru ca iti place cine esti de ce mai pui intrebarea asta? Daca nu-ti plac fetele "pitzi"imprieteneste-te cu alte fete care sunt la fel ca tine! Si apropo in unele cazuri e bine sa spui adevarul in fata, dar in alte cazuri mai bine taci din gura.