| DavidDavidIulian3434 a întrebat:

Mama e nebuna ..ma cearta mereu de cand exist mereu ...am inceput sa nu mai invat, nu de parca invatam bine dar decent, ma injura, m-a facut dintr-o prostie si tata sta cu ea asa deci nu stiu, e super enervant, nu mai pot, nu ma lasa sa fac nimic.

6 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Macar esti cuminte? Sau te ia pe sus ca asa vrea fara motiv?

| T0T a răspuns:

Învață lecția despre semnele de punctuație și, poate, îi vei face mândrii pe ai tăi și nu vei mai fi înjurat ca la ușa cortului.

| J0B0MAT a răspuns:

Așa sunt mamele, nebune...

| Emiluner a răspuns:

Crede ma ca stiu cum e, mulți părinții își injura copii iar ei cred ca este o lecție buna de viață, dar nu e tocmai așa.
Eu ma simt foarte prost și aiurea când ma injura mama
Iar cred eu, ca atunci când copii se simt jigniti sentimental de proprii lor părinți încep să se lasa pe o ureche.
De la cât suferi, acum presupun ca te și doare în cot de învățătură, nu iti mai pasa de multe lucruri din viața ta sau ce se întâmplă în jurul tau. La mine riparia din orice?‍♀️?‍♀️
Și nici pe mine nu ma lasa să fac nimic, fiindcă e un fel de protecție, ei așa zic ca ne protejează, dar la un moment dar când ne dă drumul nu știm să facem nimic deoarece am fost lasati în protecție prea mult timp
Și dacă te răzvrătești împotriva lor, tot noi suntem de vină
Sfatul meu ar fi să vb cu ei, să spui să nu mai tipe sau să nu te mai certe așa din orice, ca nu cred ca părinții noștri erau perfecți când erau mici.

| 116111 TelefonulCopilului a răspuns:

Buna!

Hai sa stam de vorba. Vrem sa te ajutam.
Poti primi ajutor specializat in mod gratuit.

Asociatia Telefonul Copilului poate fi partenerul tau de discutii sau poate fi prietenul tau atunci cand te confrunti cu o problema. Confidentialitatea este cuvantul cheie in relatia ta cu serviciul Telefonul Copilului, oferit de organizatia noastra.
Apelul catre 116 111 este gratuit din retelele Telekom, de luni pana duminica, in intervalul orar 08.00 – 00.00. Mai multe poti afla si la: http://www.116111.ro/intrebari-frecvente
Pentru ca problemele cu care te confrunti reprezinta subiecte delicate si te-ai putea simti in largul tau mai degraba in mediul online, te indrumam sa ne transmiti mesajul tau la telefonulcopilului@telefonulcopilului.ro

Acum poti primi consiliere gratuita si direct de pe telefonul mobil, descarcand aplicatia noastra http://www.116111.ro/descarca-aplicatia

Asteptam sa te ajutam!