| DARKNESS09 a întrebat:

Mama mea il inseala pe tata de 2 ani..Am aflat despre relatia extraconjugala dupa cateva luni si am decis sa tin ascuns faptul ca stiu despre aceasta pana in momentul de fata. (Intr-o zi ma uitam pe Facebook-ul mamei mele ca ma plictiseam foarta tare si am descoperit o conversatie cu un barbat care a fost si la mine acasa de 2 3 ori cand nu era tata acasa, nu parea nimic suspicios la momentul acela, dupa ce am vazut conversatia mi.am dat seama ca acel barbat incerca sa se imprieteneasca cu mine prea din scurt, nici bine nu ne-am cunoscut ca era prea prietenos, aproape libidinos as putea spune. Dupa ce am vazut conversatia mamei cu respectivul am decis sa tac din gura crezand ca mama nu va arunca o relatie si mai presus de toate familia care o are pentru un,, nei ca nimeni" dar se pare ca relatia lor a continuat)..Am avut o mica cearta cu ea azi din pricina ca ea sustine ca face totul in casa si ca eu si cu tata nu facem nimic (ea venise cu nervi de la serviciu si am inteles-o in primul rand dar continua sa isi descarce nervii de la munca pe mine si i-am spus ca nu si-a ales persoana potrivita pe care sa isi verse nervii si i-am spus ca eu stiu despre relatia ei extraconjugala si ea nici macar un ranjet nu a schitat si a spus : Si ce te bagi tu in viata mea personala, am voie sa fac ce vreau cu ea.) Am fost de acord cu ea pana in momentul in care ea il insela pe taicamiu. Mama este avocat iar tata este mana dreapta a unui patron al unei firme de constructii deci el este mai mult plecat de acasa si vine acasa doar in weekend. Oare ar trebui sa ii spun lu taicamiu despre aceasta relatie extraconjugala sau ar trebui sa tac in continuare? NU STIU CE SA FAC. Sunt baiat.

Răspuns Câştigător
| RainmakerX a răspuns:

Hei.

Decizia iti apartine numai tie.
Eu doar o sa spun ce as face eu...

In locul tau mi-as vedea de treaba. Ce daca sunt parintii mei? Atata timp cat am ce-mi trebuie putin imi pasa de relatia dintre ei. *Mi s-a mai spus ca sunt insensibil.*

Faza este ca aceasta relatie este numai intre ei 2, nu intre ei 2 si tine.
Stiu ca te simti prost pentru tatal tau dar si-a facut-o cu mana sa.

Mai bine il lasi sa traiasca fericit in minciuna decat sa-l superi cu adevarul...
In alta ordine de idei... de unde stii ca tatal tau este fidel? Pana la urma dansul nu vine decat in week-end acasa. *Nu te supara pentru asta.*

Bun. Sa spunem ca ii zici tatalui tau.
Atunci ce se intampla?

Pai tatal tau o sa se supere, o sa faca urat, o sa divorteze si tu o sa trebuiasca sa pleci undeva impreuna cu tatal tau.

Tatal tau o sa fie plecat destul de des si o sa fii singur acasa, s-ar putea chiar sa si bea de nervi si sa fii nevoit sa-ti gatesti/calci/speli singur. Nu suna atat de convenabil acum, nu?

Concluzia este ca eu mi-as vedea de treaba mea. Daca i-ai spune tatalui tau atunci ai face un bine?

Ce bine?
Tatal tau nu s-ar bucura... mama ta nu s-ar bucura. Dar atunci care ar fi ala fericit? NIMENI!

Oricum nu o sa mai stai multi ani impreuna cu ei. Rabda.

Eu asa as face in locul tau.
Succes!

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Vrei sa devi orfan?

| UnBroken2016 a răspuns:

La ce te mira daca tatal tau nu e mai mereu acasa. Si mama ta e femeie nu sfanta. Stiu ca acum doare chestia asta dar peste cativa ani sa intelegi mai bine ce si cum.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i lu taicatu musai.

| Nitunitu a răspuns:

Nu pot sa iti spun sa ii transmiti mamei tale sa rezolve totul asa cum crede ea ca este mai bine in asa fel incat sa ramaneti o familie in continuare si ca tatal tau sau tu sa nu suferiti.

Poate o sa termine cu acel om sau poate o sa continue si voi nu o sa mai stiti nimic (mai mult mai discreta).

Oricum trebuie sa inteleaga ca voi nu trebuie sa suferiti si sa ramaneti o familie impreuna.