| anonim_4396 a întrebat:

Mama mi-a dat tetraciclina cand eram mic, si acum am dintii galbeni. Ce sa fac, ca sa am dintii albi?

7 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Din pacate, modificarea este ireversibila.

| OanaG a răspuns:

Imbracatii.

| enam2000 a răspuns:

O solutie naturala de altfel este sa iti cureti delicat dintii dupa fiecare periaj, cu coaja de lamaie (scuze cacofonia). Este o solutie de care se foloseste foarte multa lume, folosita si de actorii/actritele de la hollywood.Sata daca nu vrei sa apelezi la stomatolog.

| adapurple a răspuns:

Du-te la dentist si o sa-ti dea ceva ciudat care sa-l pui pe dinti si in 3 zile iti terce galbeneala, asa am facut eu acum 2 ani, dar nu mai stiu daca era in 3 zile exact

| UnuDoiTreiPatru a răspuns:

Si mie mi se intampla. eu dupa ce ma spal pe dinti pun pe periuta bicarbonat de sodiu si ma dau pe dinti. vezi sa nu faci abuz ca iti strici smaltul. stai vreo 2-3 minute cu bicarbonatul in gura, apoi clateste gura. eu fac asta odata la 3-4 zile si am dintii albiwinking

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu exista nimic pentru ati albii dintii decit sa ti-i imbranci sau sa-i schimbi cu cei de portelean sau alt material

| xxxkarlyxxx a răspuns:

Da... ceilalti au dreptate...si eu am aceiasi problema crying