| d3ori a întrebat:

Mane care stie um ma poate ajuta cuo problema urta si nasoala ce trebuie sa fac sa pot scapa de indepedenta calculatorului dexemplu indepedenta incepe asa infelu urmator cand ma scol de dimineata la 10:00 dimineata prima data apoi fac patul apoi ma spal pe fata si ma duc la calculator si stiand eu ca bunicamea este acasa daca nu ar fi ea cred ca as sta la pc infata calculatorului fara sa mai manc dimineata sau la aranz ca mama e plecata la munca si sa mai va dau un exemplu dca mise strica calculatoru si tresa stau 1 sptamna fara el sau 3 4 5 zile imi pierd pofta de mancare fie dimineata sau la parnz si seara cand ma culc nu pot dormi fara sa stiu ca inate dea ma culca n-am pc ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| cornel13 a răspuns:

Mananca mai des asa iti recapeti pofta si mai renunta la PC folosestel cateva ore pe zi sa zicem pentru teme si jocuri 2-3 ore...

| Indestructible a răspuns:

Lasă calculatorul, că ești cam analfabet. Ia un abecedar și studiază-l cu atenție. Ai mare nevoie.