| rihannafox a întrebat:

Master, ce inseamna master la distanta? Poate intra oricine are licenta la master? Daca am facut ects la pitesti pot sa fac master tot in acest domeniu dar la sibiu la distanta?

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

La cursurile de master poate intra oricine are licenta data asa cum spuneai si tu.

poti sa faci masterul unde vrei tu, la zi, la distanta

| mutantalex a răspuns:

Tot ce implica scoala la distanta = fara frecventa. Adica nu trebuie sa mergi toata ziua buna ziua la cursuri si seminarii, se fac mai rar si chiar in weekend. Ca sa faci master TREBUIE sa ai licenta inainte. Poti face cate mastere doresti dar trebuie sa le platesti.