| RaLuu`..:x a întrebat:

Mda.batting eyelashes

am o intrebare mai stupida...batting eyelashes
cum ii pot arata unui baiat ca il plac?:X

Răspuns Câştigător
| JustMeFlory a răspuns:

Pai...trebuie sa ii zambesti, sa te uiti la el mai insistent sau ii afli id'ul de mess si incepi sa vb cu el... poate asa va veti cunoaste mai bine si va ajunge sa ii placa si lui de tinehappy

18 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Stai in preajma lui, vb mai mult cu el, ajuta-l cand are probleme, comportate bine cu el, zambeste atunci cand in veziwinking
Pana la urma isi va da seamahappy
Succes!big grin

cami
| cami a răspuns:

Nu-ti mai lua ochii de la el, priveste-l insistent happyhappyhappyhappyhappy
Roseste cand il vezi!, si...pe unde este el, hopa Mitica si tu... du-te dupa el!hee hee

daniela
| daniela a răspuns:

Spunandu-i in fata...

| andreea_8479 a răspuns:

Nu trebuie sa te straduiesti prea mult
trebuie sa te placa pentru felul tau de a fi, pentru felul in care zambesti, in care il privesti.pentru k esti u.nu incerca sa t prefaci
fi u mereu.naturala,vesela,comunicativawinking
inceraca sa. i vorbesti din cand in cand, zambestei, fa rost d id lui d mess... dar mai inainte de toate afla daca este singur...nu este frumos sa strici o iubiretongue

nu lasa timpul sa treaca. poate fi prea tzwinking

mult succes

| cristina93 a răspuns:

Demonstreaza-i! Poti incepe prin "a-i arunca" niste priviri cu subateles, fii comunicativa, discuta cat mai multe cu el, dupa ce ati devenit buni prieteni, cate putin arata-i cu adevarat ce simti pentru el, spune-i ca tii la el, dupa, ca il placi, apoi totul merge de la sine, daca si el simte acelasi lucru iti va spune. Mult succes!winking

| Stixie a răspuns:

Poate să îl faci gelos...smug
Sau să îi zâmbeşti dulce, dar dacă şi el te place şi e puţin mai îndrăzneţ te asigur că el va face primul pastongue

| anuscha997 a răspuns:

Si pe mine ma ma framanta gandu asata... Cum sa-i zic la Razwa ca il plac... Da no fost nevoiebig grin. Ptr k o existat cineva acolo sus care tinea la mine... La el... De fapt tinea la NOI; x... Mereu ii multumesc lui D-zeu pentru asta... Daca nu eram certate poate ca mai aflai cate cevawinking... dar asahappy.Mai bine lasaoh go on :d... Stiu nu am raspuns la intrebare... Acum am sa o fac: Pai... Ii ceri nr de telefon... Sau incerci chesti de genu:
-Mha mi-am uitat bani pe masa sau pe birou...Imi poti imprumuta [x] bani sa-mi cumpar urgent ceva. Iti dau bani inapoi imediat ce ajung parinti mei acasa...
Sau:
-Scuze ca te deranjez... Dar vroiam sa te intreb: Cand ai cazut din cer te-ai lovit? Ptr ca sigur nu esti de pe Pamant...
Nu lua in seama asta... Am Glm. Ii poti spune direct... Sau astepti pana ininte de un festival.Cu o seara inainte pe mess ...In fineoh go on...Gaseste motive sa intri in vorba cu el si baga privirea ta aia dulce:*! Te-am lasat... Ciao:*:*:X

| hanry a răspuns:

Pai daca ii place de alata lasate.

| hanry a răspuns:

Pai daca ii place de alata lasate.

| rina a răspuns:

Incearca sa te comporti altefel cu el, cum zice si flory, privestel-l insistent, zimbeste-i! cind intri in discutie cu el cauta subiecte care il intereseaza.de exemplu, poti discuta despre sportul care il pasioneaza, cartea lui preferata, etc. daca totusi nu-ti da foarte multa atentie, eu zic ca n-are rost sa insisti.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa fii tu insuti sa fii naturala sa nu fii fraiera si sa te iei dupa pitipoance sa

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu cred ca ar trebui sa te bagi cu el in seama si sa ii ceri id-ul dupa aia sa te bagi in seama cu el si s adiscutati despre subiecte despre care el intereseaza

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa fim seriosi ca si eu aceeasi problema numa ca la mine el are prietena si a inselat-o cu mine si eu ca proasta m-amindragostit si nu stiu ce sa fac crying

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da.si eu am avut aceeasi problema diferenta este ca el a fost combinat cu cea mai buna prietena a mea si mnea era cam ciudaat. dar am inceput sa vorbesc cu el la telefon fara fite sau ceva de genu`. cat mai normal si mai deschis.si el intr-o zi a zis ca trebuie sa imi zica ceva si eu:ce ce ce? si el:nu nu ca daca uh te superi.si nu stiu ce.si l`am frecat la cap pana mi-a zis si acum suntem impreuna si e fooarte bine:X:X
deci cerei nr. de tel sau id`u si uita`te la el la scoala.intreaba`l ce face si incetu` cu incetul.big grin
Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si eu sunt in aceeasi situatie doar ca el are 15 ani si eu 13. am reusit sa-i cer idd dar el doar rade si nu spune nimic. ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Il privesti insistent si esti unde esti si el.la mine a functoinat i-am luat idd si vorbim dar pare putin timid cine ma poate ajuta cu un sfat va rog

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spune-i direct, crede-ma, este cel mai bun mod...cine stie, poate te place si el? nu pierzi nimic daca incerci

| MrDemonitzxa a răspuns:

Si eu vroiam sa-i arat asta unui baiat... uita-te la el mult mai insistent decat de obicei cred ca trebuie sa ii si zambesti cand treci pe langa el sa te faci ca ti-au scapat cartile...are dreptate Flory i-ai id-ul de mess ca si eu am facut tot la fel si vorbeste cu el il intrebi ce parere are despre tine... daca ii place de tine si daca toate lucrurile merg atunci poti sa-i spui si tu ca il placi si totul o sa vina de la sine!