| iStarry a întrebat:

Mda... mi-am facut cont pe facebook-cea mai mare prostie din lume cum pot sa ii blochez pe aia ca sa nu-mi mai trimita e-mail? ca tot imi trimit de ex: X ti-a comentat o fotografie de-a ta, si asa se umple imbox si trebuie sa le sterg in fiecare zi si asa nu intru deloc ca facebook e o prostie si contul l-am facut pentru ca imi trebuia un cod la un joc ourworld(FB code) deci ajutoooooor

2 răspunsuri:
| iepurica_7902 a răspuns:

Pai... dai la "Contul meu", apoi la "Setarile contului", apoi dai la "Notificari", unde scrie mai sus, si debifezi toate casutele marcate. Cam asa stiu eu, daca e vreum sfat mai bun, mai bine pentru tine!winking

| Alexandra_1052 a răspuns:

Intri pe facebook iar in dreapta sus iti arata o sagetica in jos apesi pe ea si te duci la setarile contului dupa aceea la securitate si jos scrie dezactivati contul dai acolo si dupa aceea iti apare Motiv pentru plecare (Obligatoriu):
Am o problemă de confidenţialitate.
Mi-a fost spart contul.
Nu mă simt în siguranţă pe Facebook.
Nu cred că Facebook este folositor.
I get too many emails, invitations, and requests from Facebook.
Am alt cont de Facebook.
Petrec prea mult timp pe Facebook.
Nu înţeleg cum sǎ folosesc Facebook.
Temporar. Revin.
Altceva (aici trebuie sa bifezi o casuta)

Te rugăm să detaliezi: si scrii aici de ce vrei sa ti-l stergi bafta