| Ema1234 a întrebat:

Mda sunt o tipa si am un frate.Are 22 d ani si la varsta lui are un nume de cartier. De cand ma stiu(14 ani) el avea un prieten, eu eram mica. dadeam revelioane si mama ne lua cu matura ca ei 2 plus altii fumau si radeau dupa blocuri Sa va spun povestea sa va da`ti mai bine seama:
Erau doar 2, spate`n spate la greu de multe ori aman2 faceau prostii marrrii si ii dadeau afara din casa pe rand.si venea unul la altul.baietii din cartier daca se lua cu unu stia foarte bine ca de fapt se pune cu 2! aman2 avea o reputatie jmechera in cartier si avea acea privire aman2 si acel fler care te provoca sa faci crime aveau acel ceva de aia erau FRATI! Pierdeau aman2 noptiile mai isi si dadeau palme ca sa se trezeasca la realitate cand noaptea, in club se destrabalau aman2...Fratimiu se lasese de scoala la al 2 an de facultate...si parintiii l-au dat afara. n-avea unde se duce prietenul lui.fiindca nu-l primea cu inca un prieten acasa si-au facut aman2 bagajele si au inchiriat un apartament aici in capitala si apoi i-au primit acasa. dar aman2 au impartit de mici aceeasi jucarie.aceeasi sticla de bere si aceeasi paine! Mereu! Fratimiu avea 22 si prietenul lui 19 ani si era clasa 12. daca avea conflicte cu cineva.venea fratimiu si ii termina.credeam ca totul este bine.pana intr-o zi.Yuri (prietenul lu fratmiu) a devenit fffffffffffffoarte distant. s-a combinat cu o tarfa care`i mananca mai mult decat castiga el.si parca s-a rupt de realitate.nu il mai apara.nu mai vine aici. nu-l mai lasa pe fratimiu sa se duca la el.sa doarma ii inchide usa si ii spune ca are treaba.Si CUM oate faca asta dupa 14 ani (poate mai mult) de ani impreuna zi de zi?! Chiar daca fratimiu nu vrea sa recunoasca.cand e singur da cu pumnu in perete si se uita la pozele din sertar amintindu`si de yURI. ca si-a pierdut jumate din inima.are 1000000000.de prieteni printre care nu stiu daca 6 -7 adevarati. dar Yuri era nu prieten, frate! Si stiu ca il doare, stiu pentru ca il cunosc si e sange din sangele meu. Ce pot face? M doare si pe mine.chestia asta se intampla de o luna.Si un lucru important se deci chiar acum, cand eu stiu asta. Yuri vrea sa se mute prin afara cu tarfa aia.sad. Fratele meu ce va face singur? E distrus, nu l-am vazut in 14 ani asa trist, vreau sa il ajut, ce pot face eu?! Dar da, stiu sigur ca nu o sa mai revina niciodata. dar stiu ca acea jumatate din Yuri sufera. dar o iubeste mult p aia si ii da teapa lu fratimiu injunghiiundu`l pe la spate!crying Fratele meu nu mai mananca nu prea mai sta cu gasca pe afara noaptea.nu mai are fluturasii aceia in ochii si zambetul acela pe buze care`l stiam eu el chair dAcaa pare dur e sensibilsad. Ce poot face? Mi se rupe sufletul.Ar fii mers cu el in gaura de sarpe.sadAu trecut printre atateasad

1 răspuns:
| WholeWorld a răspuns:

In primul rand asculti prea multa muzica hip hop se vede dupa cum vorbesti, folosesti expresii din melodii...dar in fine
Dupa cum ai Povestit... nu prea are ce sa faca, plus ca cred ca e mai bine asa, dupa cum ai povestit daca mai stateau un an, doi se mutau la casa lor si puteau sa adopte un copil
Mai bine sasi gasesasca si el o tarfabig grin