| Mirceadumb a întrebat:

Mecanica auto este asemănatoare cu cea navala? voi începe din toamna facultatea de electromecanica navala si as vrea pana atunci sa lucrez intr-un service auto. credeti ca m ar ajuta? înțeleg mai bine cum funcționează mecanismele?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Principiile de baza sunt aceleasi, raportat la marimea motoarelor. Si electromotoarelor. La alte subansamble nu se aseamana.

| CuriousStuff a răspuns:

Intr-o oarecare masura sunt asemanatoare, dar sunt si extrem de multe diferente si chestii care intr-una exista si-n cealalta nu.