| SoNevable a întrebat:

Metin2! ce inseamna bless si rib? ca sunt incepotorbig grin

Răspuns Câştigător
| YoYo a răspuns:

Bun fi atent mai intai incepem cu armele. RIB este o arma de lvl 30 de war acea galbena. Probabil ai mai auzit si de fms. Fmsu este tot o arma de lvl 30 de mana alba asa. Ele sunt asa renumite pentru ca sunt foarte folositoare la toate levelele si aceste arme de 30 si cele de 75 sunt singurele arme din joc care au paguba(paguba adica armele cu acea paguba omori mai usor playeri,. animale etc.)
Bless. Un blees este foarte scump si rar deoarece pica foarte greu in locuri ca locuri ca Dt V2 dar sa nu intram in amanunte.
Acest "bless" te intrebi ce poti sa faci cu el?! Ei bine este foarte folositor. De exemplu ai o arma importanta +8 si vrei sa o faci +9. Decat sa risti sa o dai la fierar si sa esueze cu acest blees. Are sansa mai mare de reusita dar poate esua, insa daca esuaza arma +8 se va face +7 nu o pierzi. sper ca te-am ajutat.
Funda puppy dog eyes

4 răspunsuri:
| BaiatulDePeTPU a răspuns:

Bless=Pergamentul binecuvantarii il poti folosi pentru a face upgrade la arma/armura/accesorii dar daca esueaza ii va scadea din +

Rib=Red Iron Blade sau Lama fier rosu(arma de lvl 30 care are paguba medie si paguba competentei)

| GyeBaek a răspuns:

Sunt niste tipuri de arme

| Vallynike a răspuns:

Niste arme faimoase ca fms funda plz

| Mondy a răspuns:

Rib(red iron blade) este o arma de lvl 30 si este folosita in special de razboinici mentali...
Bless(pergament binecuvantat) este foarte rar si in primul rand foarte scump...cade app la orice monstri peste lvl 55 si din cufare...