| Lory98Loredana a întrebat:

Metode de a invata engleza repede si simplu?

3 răspunsuri:
| ClauCS99 a răspuns:

Sunt niste cursuri pe youtube cauta si tu, sunt destul de bune pentru incepatori

| alex4410 a răspuns:

World of Warcraft

| Caster a răspuns:

Eu am luat lectii timp de 3 ani si inca mai iau, fac engleza intensiv din clasa a 5-a, si nu am invatat acolo cat am invatat de pe jocuri cu persoane din alte tari sau din filme/seriale. Deci concluzia este ca doar prin exercitiu pe propria piele inveti ceva, gen : am un unchi plecat acolo care tot ce stia in engleza era hello si dupa 4 luni de stat in Anglia acum vorbeste perfect.