| Nick9401 a întrebat:

v-a rog spuneti-mi ce metode sa folosesc pentru a invata mai repede engleza ( undeva 30% o cunosc)

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Uita-te la seriale cu subtitrare in engleza, daca nu stii vreun cuvant e bine sa-l si cauti pentru a-ti dezvolta vocabularul.
Citeste carti in engleza, e un site, Wattpad unde sunt niste povestiri simple scrise de adolescenti in engleza si sunt destul de usor de inteles pentru ca au un limbaj basic.
Succes!

| RAY a răspuns:

Din propie experienta vorbesc
e important sa cunosti 5000 de cuvinte cele mai populare, sa te uiti la filme dar cu atentie, adica te uiti de 4, 5 ori la cate o scena atent, sa inveti un curs

http://dezvoltarea-personalitatii.blogspot.ro/search/label/LIMBII%20STRAINE

sa o vorbesti foarte important

| minrest a răspuns:

Citeste carti in engleza, si cauta ocazii sa vorbesti.