| anonim_4396 a întrebat:

Mi-a spus diriginta :
La liceu,daca ai calitati, trebuie sa le folosesti in folosul celorlalti!
Cum adica?

4 răspunsuri:
| cristimihailov a răspuns:

Gandeste-te ca bucuria nu inseamna nimic daca nu o imparti cu ceilalti.

Ascult-o ca a zis-o bine.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cred ca a vrut sa spună ca, daca ai calitati, nu trebuie sa le păstrezi doar pentru tine, ci trebuie sa le impartasesti cu ceilalti, sa ii ajuti sa aibă si ei calitatile tale. happy

| DiaconitaBianca a răspuns:

Daca ai calitati trebuie sa faci ceva cu ele nu sa le ti doar pentru tine. Trebuie sa le arati si altora calitatile tale pentru a te aprecia. happy

| osbourne a răspuns:

Asta arata ca diriginta ta e iubitoare de viata si lume. daca-ti place de ea, urmeaza-i sfatul. doar nu fi egoista si atit.