| rafaell a întrebat:

Mi-a zis un prieten ca vrea sa lucreze eu i-am zis ca mai bine face un pact cu parinti spala vase chesti din astea pentru bani dar el a zis ca vrea sa lucreze are 15 ani ce propuneti?

3 răspunsuri:
| adriana49 a răspuns:

Daca si-a gasit un loc de munca unde ii place sa lucreze de ce nu? Nu e nici o problema dar cu varsta pe care o are nu cred ca il va angaja cineva si in plus se cere mult diploma de absolvire 12 clase. Daca vrea sa lucreze undeva unde ii place atunci totul e ok. Acest lucru poate maturiza mai mult o persoana.

| DeadManSoryn a răspuns:

Eu zic ca e decizia lui si ar fi ciudat sa lucreze la parinti pentru ca doar ei l-au crescut si sa ii de-a si bani ar fi culmea, dar e treaba lui. Funda?

| Biancaseba a răspuns:

Lasa l sa faca ceea cea vrea!