| xr0sioRx a întrebat:

Mi-am cumparat o pereche de tenesi si sunt cam mici si am facut bataturi, cum pot sa fac sa ii mai "largesc"?

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Sunt cizmari care au calapoade pe care pot mari cu un numar marimea incaltamintei. Dar nu stiu daca merita efortul, adica daca largitul nu costa cat papucii!
Poti sa-i dai sa-i poarte o vreme cineva care are piciorul o jumatate de numar mai mic decat tine si prin purtat sa se mai largeasca.

| OnuOnulică a răspuns:

Se vor mai lărgi pe parcurs.

| Cristiana1 a răspuns:

Daca sunt tenesi din panza nu se largesc. Daca te deranjeaza ca lungime, imi pare rau pentru tine inseamna ca iti sunt mici. Poti incerca sa pui niste vata, sau dischete demancheante in zonele cu problema sau pur si simplu sa iti pui plasturi acolo unde stii ca te bat. Poti incerca sa stangi sireturile mai putin.

Daca sunt tenesi din piele, in lungime slabe sperante sa le poti face ceva, poate sa le tai varfurile, insa in latime, se lasa sigur pielea. Cica spirtul merge, stiu ce exista si niste creme in sensul asta. Nu le-am incercat. Eu zic ca e mai bine sa suferi cateva ore sa mergi cu ei prin casa sau sa pui ceva in ei mai mare...