| Alecsandraa a întrebat:

Mi-am instalat sims 2 si sims 2 seasons, iar cand dau sa intru pe sims 2 seasons imi spune astfel : "Please insert the correct CD-ROM, select OK and restart application". Ce trebuie sa fac? Ma puteti ajuta va rog?

Răspuns Câştigător
| Vizitiul a răspuns:

Depinde, daca ai imaginea jocului trebuie sa ai instalat daemon tools, cu ajutorul caruia montezi imaginea( click dreapta pe daemon tools-virtual cd/dvd-rom-device-mount image- selectezi imaginea dupa care apesi butonul "open"), dupa ce ai instalat te duci in my computer dai dublu click pe driverul unde ai imaginea instalata si cauti un folder pe care scrie crack, intrii in folderul respectiv, dai click dreapta pe iconita care o gasesti, pe urma copy si paste unde ai instalat jocul, daca nu cauta pe google crack-ul jocului, imposibil sa nu gasesti. Multa bafta.

17 răspunsuri:
| Alecsandraa explică:

Multumesc mult dani! :*

| Alecsandraa explică:

Acum mai am o intrebare, referitoare tot la sims 2, dar de data asta seasonu'. Am facut cum a zis Dany, si la sims 2 si la sims 2 nighlife si la sims 2 seasons, dar la sims 2 seasons imi scrie tot aceeasi chestiestraight face. M-am gandit ca e din cauza asta: Cand instalez sims 2 seasonu', la inceput imi spune astfel: "This product will create saved games in a different format from you currently installed games. Should you ever wish to unistall this product, your saved games will be unreadable by previous sims 2 products, It is recommended that you cancel installation now and back up the sims 2 saved games for all users.See the Readme file for instructions on backing up these files.Are you sure you want to continue installation?". Ce trebuia sa fac? Sa dau cancel sau sa continui? Eu mereu am continuat...si mereu imi spunea cand vroiam sa intru pe el "Please insert the correct CD-ROM, select OK and restart application". Daca ma puteti ajuta, va rogbig hug Dau fundita love struck

| デイダラくん a răspuns:

Daca l-ai luiat d pe net e o problema ai instalat corect jocul dar trebuie crack0ul monteaza img nea /cd-ul in unitate intra in mycomp disk local F sau cum se cheama unitatea sticare cd/dvd click dreapta si dai deschidere... iar acum ai mai multe foldere cauti folderul TsBin si acum copiezi sism2. exe (exeul) si dai paste in locul unde ai instalat jocul intri in TsBin si dai paste inlocuiesti, si deschizi jocu daca nu merge mai instaleaza odata si repeta procedura

| alexandruh a răspuns:

Cu Daemon tools fa-ti o copie virtuala a unitatii de CD-ROM si acolo copiaza imaginea de la CD-ul cu sims

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ddeci trebuie sa bagi sidiul si atat. daca nu il ai pe cd e mai greu de expikat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mil dai si mie

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am si eu nevoie sa-mi spuneti de ce cand instalez sims 2 imi apare sa-l instalez in c si cand dau sa-l instalez in d imi apare tot in c... ce sa fac?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi aparea tot asa si imi apare in continuare de fiecare data cand pornesk calculatorul. Trebuie sa instalezi imaginea cu Daemon Tools si merge, eu asa fac de fiecare data cand nu merge.winking

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nuah fata draga

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am instalat sims 2 fasionH&M si merge adica intru in el si... imi zice ca operatiunea a cazut si ca programul s-a terminat. ce fac? am scris aici ca nu am cont si nu am timp sa fac. multumesc mult.help mehappy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Iti multumesc paler pentru ca mai ajutat deci chiar nu avea momentan cine sa ma ajute si am citit eu nu gaseam crack-ul eram in situatia alexsandrei

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga crack

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa exact cum iti zic dai pe linkul asta http://www.mediafire.com/? jdajjmoewdj si descarca crakul de acolo dupa aia fa exact ca in videoul de pe youtube care til dau http://www.youtube.com/watch?v=dJed0ZtG9Wo si si la seasons trebuie sa copiezi crajul in tsbin cu placere de la un RAPIDIST vezi ca iti trebuie winrar

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cum se instaleaza the sims2 sezoane si trebuie sa il instalezi inca odata

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu mi-am instalat odata seasonsu` si acum nu mai merge! Adica mi-a mers inainte si acum imi apare cum a zis si Alexandra.straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Copiaza toate folderele din folderul cu jocul sims2seasons in sims2

| yoyocool a răspuns:

Salut mie mi s-a intamplat la fel... totul a inceput cand mi-am instalat sims 2 cu cd neoriginal (mi la instalat un baiat) si m-am jucat ff mult timp, apoi intr-o zi cand am intrat in sims mi-a zis chestia aceea care ti-a zis-o si tie... am incercat eu sa il instalez din nou, sa il dezinstalez dar tot nu a mers... dar intr-o zi, adica acum 3 zile m-a ajutat o prietena sa mi-l instalez, dar tot asa imi zicea si i-am cerut ajutorul varului meu si a zis ca este din cauza craku-lui... si mi la downloadat el si mi l-a trimis si chiar a mers jocul, m-am jucat o gramada (tot wekkendul)si astazi acum... 1 ora am zis sa imi instalez si university, dar nu stiu pe ce am apasat eu. si tot aia imi zice, iar acum astept sa vina varul meu de la facultate (tocmai in weekendsad)si sa ii zic sa imi mai instaleze odata crakul ala... sper sa fie cu noroc. Daca are altcineva alta ideea dc imi spune mereu "please insert..."sa imi zicawinking