| anonim_4396 a întrebat:

Mi-am luat samsung galaxy mini S5570 si Bluetoothu nu-mi merge adica il activez si cineva ca sa-mi trimita muzica sau ceva pe al meu nu ma gasescsad
si nici eu nu gasesc cum sa trimit si e android deci e mai complicat cei care au ma pot ajuta putin va rog:O3 promit dau funda si voturi:d

Răspuns Câştigător
| Adrian100 a răspuns:

Intri la setari>wireless si retea>setari bluetooth si activezi vizibil pentru 120 de secunde

2 răspunsuri:
| GeorGEBlaCKRidER a răspuns:

Sau daca nimic din ce o zis mai jos nu rezolva problema du-te la Orange shop si zi carei problema si daca nu zic ei zi tu ca ar putea fi compatibilitatea si verificati cu un alt Samsung sau model identic si daca merge e compatibilitatea si anume ar putea fi versiune sif de bluetooth sau stiu si eu. Iar daca nu merge si ii in garantie trimitel la service si vad ei ce fac cu el, schimba softu, stiu si eu. Sper ca ti-am fost de ajutor :*:*:*

| vioreld a răspuns:

Problema poate avea mai multe surse. Am citit multe despre acest model de telefon pe forumuri si bloguri de domeniul IT si Tehnologie.
Cei de la Samsung au scos acest model fara sa il testeze si au apucat sa faca comert de acest model de telefon pe o perioada de 3 luni si abia pe urma au constatat ca au probleme, si anume bluetooth-ul. Poate ai avut ghinionul sa cumperi chiar unul dintre acele modele...
Daca nu, o alta posibilitate este incompatibilitate intre telefoane, de ex. eu am un Nokia 6280 si nu gaseste bluetooth-ul lui fratimio care are un Sony Ericsson k510i.
Ultima metoda ar fi din setari, Intrii la Conectivitate (setari) > BLUETOOTH - si activeaza-l pentru 120 secunde.