| elenushcris15 a întrebat:

Mi se expoliaza unghiile f tare cum cresc putin incep sa se rupa si sunt urate.am inceput sa folosesc ulei de ricin este bun?

Răspuns Câştigător
| SunnyDay88 a răspuns:

E bu si uleiul de ricun, poti folosi si de masline, dar cel mai bun este cel de peste... un pic caldut. si n ar strica si niste vitamine luate pe gura.

4 răspunsuri:
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Exfolierea demasca o lipsa de calciu, sau aparitia unei ciuperci.O prietena a primit o reteta de la medicul de familie pentru calciu si a folosit exoderil pentru ciuperca.Dar mai sigur mergi la medic.Si lasa unghiile sa respire, nu le mai da oja sau lacuri pana se vindeca.

| FastAndFurious a răspuns:

Ai lipsa de calciu in primul rand.
Exfolierea e un semn si te atentioneaza.
Fa-ti dozajul la calciu totusi si apoi iti va da medicul tau un tratament rapid.

| ๖ClaSSic a răspuns:

Pai da-te cu un lac special pentru exfolierea unghiilor[nu iti recomand avon, oriflame, mai bine te duci la o farmacie] si iti mai recomand sa nu stai tot timpul cu lac/oja pe unghii.Lasa-le 2-3 zile fara nimic, unghiile au nevoie sa respire, si daca nu respira se exfoliaza. Daca vrei ceva natural, e bun ulei de ricin sau cel de masline, putin caldut.
Pentru alte 'tratamente' poti citi aici: :) http://www.unghiifalse.com/tratament-exfoliere-rupere-unghii-a.html