| PyScHoTeLRoOz a întrebat:

Mie imi este foarte frica de primul ciclu menstrual desi il astept de foarte mult timp mama mi-a zis sa nu mai ma stresez ca imi intarzie e adv?laughingcare sunt primele simptome... poate sunt acestea care le am eu?
1. dureri de cap foarte puternice
2.ameteala
3.lipsa poftei de mancare dar dulciuri as manca
4.umflarea sanilor...si sunt sensibili.
5.stari de depresie as plange.mereu.
6.stari de nervozitate
7.scurgeri vaginale abundente

Răspuns Câştigător
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

De obicei primul ciclu menstrual este lipsit de simptome, sau este precedat de mici intepaturi in burta.
Simptomele tale par mai degraba date de sedentarism si lipsa de ocupatie. Cred ca nu faci suficient sport si nu stai destul afara, dar stai exagerat de mult la calculator (adica peste 20 de minute pe zi, maximul permis la varsta ta).

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Da, sunt de acord cu Brigaela...Nici eu nu am avut nici un simptom la prima menstră.

| LadyBoo a răspuns:

Draga asta este ciclullaughing