| SongElena a întrebat:

Multi dintre voi ati aflat despre ACTA.Si presupun ca toti sunteti Anti.Pentru a ne bucura in continuare de internetul nostru semnati petitia ANTI ACTA.Acestiia care au fost cu ideea petiitiei vor sa ajunga la 2.000.000 de semnaturi.Si ale voastre ar fi de mare folos asa ca semnati pe site-ul pe care vi-l voi da.
http://www.avaaz.org/en/eu_save_the_internet/? fp

2 răspunsuri:
| ByaBella a răspuns:

Da nu inteleg de ce au infiintat ACTA.Adica ce daca ne ia internetul o sa fie mai bine? Nu va mai exista si ei nu o sa mai faca bani( pentru ca se faceau bani buni din internet) deci nu stiu cu ce ii ajuta si mai ales daca vor sa interzica obiectele piratate sa se faca ceva impotriva asta nu a tuturor oamenilor nevinovati.Ar fi trebuit sa intrebe intai oamenii daca sunt de acord cu acest tratat.

| SongElena explică (pentru ByaBella):

Sunt de acord cu tine.si dupa cum vezi avem si o posibilitate sa-i oprim.semneaza si uh petitia anti acta.