| educatie2021 a întrebat:

Neata! Daca imi instalez pe calculator Win XP fara SP si apoi iau SP2 de pe net poate sa mearga greu... mie imi merge greu netu chiar daca downloadez cu 5 mb.Joc wow si imi face lag Mare in fiecare zi...pe Win 7 nu-mi facea. Funda pentru cei ce stiu cum sa rezolve problema sau pentru cei ce stiu daca e din cauza Win

2 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| sonya a răspuns:

Probabil ai probleme cu internetul. Nu intotdeauna traficul este acelasi. Desi asa ar fi trebuit. Poti pastra doar Win7 care este mai usor de utilizat. Incearca sa faci un test de viteza pentru upload si download si vezi care e diferenta. Daca viteza e prea mica poti avea o discutie cu provider-ul de internet. Au ei niste parametri. Acum depinde si ce folosesti. Eu am avut internet prin modem de la UPC si la fel mergea foarte prost. Am sunat la ei de multe ori insa nu au rezolvat problema asa ca m-am mutat. Succes!