anonim_4396
| anonim_4396 a întrebat:

Neata. TPU

Am nevoie de ajutor urgent!

Azi am curs festiv si trebuie sa spun un mic discurs. Si nu stiu ce sa zic...

PS: is intr a 8-a

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună! Încearcă aşa sau o parte din asta, nu ai spus exact despre ce trebuie să vorbeşti.
Începe prin a mulţumi pentru participarea la festivitate a directorului, profesorilor, parinţilor şi altor persoane prezente.(Nu uitaţi să invitaţi secretara şcolii, administratorul, bibliotecara!) Prezintă sentimentele de regret pentru părăsirea şcolii generale şi sentimentele de recunoştinţă pentru profesori (arătând, pe rând, caracteristica principală pentru care îl îndrăgiţi sau îl respectaţi pe fiecare). Mulţumeşte cadrelor nedidactice care v-au ajutat fiecare în felul lor (secretarei şcolii pentru amabilitatea şi atenţia cu care s-a ocupat de documentele voastre, administratorului şi personalului de serviciu pentru grija de a avea un mediu propice învăţatului, bibliotecarei pentru felul în care v-a ajutat să găsiţi lecturile recomandate, bodyguarzilor pentru că au vegheat la liniştea şi securitatea voastră). Mulţumeşte părinţilor şi fraţilor mai mari pentru ajutorul dat, fraţilor mai mici pentru înţelegerea cu care v-au lăsat în pace să învăţaţi. Încheie cu promisiunea că nu veţi uita şcoala generală şi nu o veţi face de ruşine la liceele unde vă veţi continua studiile. Succes!
Dacă vrei un plus de informaţie, dacă vrei să te relaxezi ori să te distrezi, dă click pe http://lecturirecenzate.ro/