| Sweetyx a întrebat:

Need help! sad. Vreau sa slaaabeesc si nu stiu cum straight face. Am 1.70 si 63 de kg. si nu stiu ce sa ma fac! crying Please help me! Dau fundita happy

2 răspunsuri:
| Diiana232997 a răspuns:

Alearga,danseaza,plimbate,mergi cu bicicleta, role.
orice sport e binevenit cand vrei sa slabesti happy.

Fa niste exercitii cardio ( am auzit ca sunnt buune).
De exemplu Tae-bo cu Billy Blanks, gasesti pe youtube foarte multe filmulete cu el :d.

| Phantasmagoria a răspuns:

Fa sport mult!
Trezeste-te de dimineata, mai ales ca acum e vara, e soare afara e frumos.canta pasarile, asculta muzica la casti si du-te fa cateva ture prin parc sau in cartier unde locuiesti. Cand termini cu asta fa un dus si mananca o salata de legume, apoi iesi la plimbare, si ai grija sa nu iti piezi timpul cu calculatorul sau televizorul! Mai bine iesi afara sau mergi la inot.
Evita dulciurile. Nu manca deloc.Nici sa nu gusti. Exista riscul sa spui,, doar o bucatica" dar iti zici,, oricum merg sa alerg deci pot sa mai iau una" si tot asa pana mananci toata ciocolata...laughing mai bine ia un morcov sau un mar.
Ca sa nu ti se faca foame seara si sa nu mananci mai bine culca-te pe la 10. Asa vei fi odihnita si te vei putea trezi sa alergi.
Intre mese mananca fructe, dar cu o jumatate de ora inainte de a manca. Evita grasimile si nu manca dupa ora 6, poate doar un ceai sau un mar.
Succes la slabit!winking