| yanny`s a întrebat:

Niste statusuri de desp?straight face[plzbatting eyelashes

3 răspunsuri:
| L a răspuns:

Uite :Atunci cand esti trist pentru ca tocmai te-ai despartit de persoana iubita poate iti doresti sa-ti exprimi sentimentele. Daca esti printre cei care vrei sa-ti exprimi sentimentele o poti face prin aplicarea unor statusuri pe care sa le lasi vorbeasca in locul tau si care sa transmita mesajul tau.

Am mai pierdut inca o clipa, inca un an, inca o viata degeaba… te-am pierdut pe tine…
Am intalnit un inger… mi-a soptit sperante… l-am privit orbind… m-a atins visand… l-am parasit plangand…

- Am un caracter puternic… imi place sa fiu EU… sa nu arat tristetea din sufletul meu!

- Azi este doar o zi din sirul nesfarsit al tristetilor mele…

- Cand iti voi revedea zambetul atunci imi voi da seama cat te mult mi-ai lipsit.

- Cea mai calda iubire are cel mai rece sfarsit!

Cum vrei sa ai cand nu iti doresti? Cum poti sa ceri daca nu iubesti?

- Cumva in adancul sufletului simt o raceala, iubirea ta s-a stins si o data cu ea flacara ce ma tinea viu.

Iti zic adio printre lacrimi si te las in drum…am suferit prea mult ca sa te iert si acum.
Tu ai fost doar o lectie pe care a trebuit sa o invat, acum este timpul sa invat si altceva!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Au fost zile in care fara tine nu puteam sa stau Dupa cateva luni ai fost doar un motiv in plus sa beau Zilele trec La fel si visele Si intre noi raman doar amintrile

Stii ca imi doresc, orice s-ar intampla Un inger fara aripi sa vina in viata mea Sa poti sa il iubesti, sa poti sa il doresti Un inger fara aripi dintr-o carte de povesti.

Trec zile si nopti, durerea ramane aici E greu sa ma gandesc ca astazi suntem doar amici Incatusat de sentimente si cuprins de un mister Trec clipele fara tine, trebuie sa fiu de fier

Au fost zile si nopti, au fost tigari si sticle, Au fost poze si lacrimi si diverse tentative

estiun trandafir crescut in inima mea, promit sa devin apa, aer si pamant ca sa nu te ofilesti dar tu promiti sa infloresti doar pentru mine?
Imi cade o lacrima din ochi si nu stiu ce e cu mine dar un singur lucru insa stiu mi-e tare dor de tine
Nu vreau sa vars lacrimi vreau sa imi pastrez surasul Pentru ca dupa lacrimi vine plansul Au fost atatea lucruri ce ne-au legat In tot acel timp de neuitat
Ma faci sa te iubesc, Ma faci sa te dorec, Ma faci sa innebunesc si nu e prima data Cand vin sa iti cersesc Puterea sa ma indragostesc De partea ta intunecata
Mi-e dor de unele momente unele chiar demente unele hazlii alte de care nu vreau sa mi le aduc aminte

De amintiri ma leg Si jur ca nu inteleg De ce inca tanjesc La momentele in doi Si de ce sa ne ascundem Cand iubirea e in noi Plangeam in talent Doi copii increzatori
Ganduri in miez de noapte Stabat fiind linistea intunecata Si dorul plin de suspini E un chin in vis desprins Din subconstien ca as vrea sa nu te pierd Sa te am permanent

E prima vara din primul an Azi numai ploaia imi bate la geam Si imi aminteste cat te iubeam
Am obosit sa-mi caut loc Am obosit sa tot provoc timpul. Nu sta in loc.simt ca ma sufoc si apoi. dau inapoi. Sunt in deriva.
E prima noaptea cand imi e frig Bratele tale nu ma pot incalzii Un suflet rece eu nu pot iubii

"Degeaba plangi nu mai e cale de impacare N-o sa dispar ca si fumu'n zare Chiar daca doare ma face mai puternic Si astept de la viata o noua provocare E de ajuns am incredere in mine

M-am saturat sa te cred atat, Sa imi spui ca ma iubesti, atat de mult. Dar de fapt tie nici macar nu ti-a pasat, Daca suntem impreuna, sau s-a terminat.
Ma tot gandesc numai la el as vrea sa inteleg tot ce simt eu acum. u si cu mine avem acelasi drum [:-x]
nu e vina ta ca ai gressit. e vina mea ca te-am iubit broken heart [:-x]

e tarziu sa imi ceri sa mai fiu cea de ieri cand uh acum esti nicaieri dupa cate ne-am zis m-am inchis intr-un vis acolo totul e asa cum mi-ai promis

Intelege ca trecutul nu mai vine niciodatasadNumai amintirea mai poate spune.asa a fost odata sad
nca nu te-am uitat eu traiesc pentru a visa Am fost prea indiferenta, iar acum simt lipsa ta

Nu pot uita ziua in care, te-am vazut prima oara Nu pot uita cand ne-am promis, o relatie speciala Nu pot uita privirea ta si chiar nu am scuze Dar esti singurul care imi aduce zambetul pe buze

Si orice s`ar intampla.noi intr-o zi ne vom revedea. Si pana atunci stiu ca si tu ma vei pastra, undeva, in inima ta am pierdut tot Te iubesc

te-ai jucat cu inima mea
cand ea ti'a oferit tot ce avea
cred ca iti pare rau
dar nu poti sa te intorci acum.

Stii, eu pe tine te iubesc Stii, fara tine innebunesc Intelege, cu tine vreau sa fiu Intelege, fara tine e pustïu. sad te iubesc

[ Hai să-ţi zic câte ceva din viaţa mea. Nu am ştiut ce-i aia, Copilărie fericită Într-o lume de cristal Eram un ciob de sticlă.

Ma inec in lacrimi de dor Ma sufoc in aer mult pre trist M-am obisnuit sa ador o iubire care m-a ucis o iubire care m-a ucis o iubire care m-a ucis o iubire care s-a stins [ poza cu bete de chibrit

Atunci cand ingerii vor prinde si ei viata Vor sti ca tu ai fost a vietii mele prefata As vrea sa inteleg de ce Timpul se opreste De ce doar glasul tau este cel ce ma raneste

iarta-ma te rog, revino'n viata mea nu asculta ce spune lumea asculta ce spune inima incearca sa vezi tot ce e bun la mine si nu lasa iubirea noastra ca o simpla amintire

Ma doare atat de tare ca stiu ca trecutul nu se poate intoarce Ma doare atat de tare cand trebuie sa traim doar din amintiri Ma doare cand iti e teama sa imi mai zici" te iubesc " Ma doare cand taci si nu esti tu sad

rad dar asta nu inseamna ca nu ma doare

| maxim_6122 a răspuns:

Am stiut! am stiut ca intr-o zi va pleca... nu de ce... de ce nu i-am rupt picioarelebig grinDbig grinbig grinbig grinbig grinbig grin