|

Niste statusuri`dragutsebatting eyelashes

Dau fundita`batting eyelashes:*

>; d

7 Raportează Evaluează
Răspuns Câştigător
| a răspuns:

Nici0data nu e prea tarziu`! toate trebuie` sa le`ncerci, incearca`le pe viu! cand t0ti prefacutii se prefac ca` stiu. ridica doar degetu` mijlociu`?!

♥Chiar de-ar fi greu, tot as zambi si chiar daca as fi plina de probleme...tot as glumi! pentru ca stii.viata e grea si lumea e reacum as putea sa rezist, daca nu m-as purta asa!

[♥]Dacaa`sunt subiect d Barfa`Tu cretinoo esti oo tarfa`[♥"

Multe barfe multe tarfe asa-i viata cand te`apuk greata. daca vrei iti dau eu un subiect de barfa... viata`i cea mai scumpa tarfa

nu sunt singura in ploaie si vant. am cei mai buni prietenei de pe pamant.love struck

Undeva, cineva se gandesta la zambetul tau si se bucura de prezanta ta in viata sa. Asa ca atunci cand esti singur, aduti aminte ca cineva undeva, se gandeste la tine

Si o sa fie bine` chiar daca mai avem probleme`. iti`spun stai linistit`. `. ca multe vin si trec chiar`daca raman`semne`. orice`semn se vindeca`dupa o vreme`! [love struck]

Si ce usor e sa zambesti` • cand ai incredere`n ceea ce esti` love struck

De-ai privi adânc în ochii mei • Ai vedea ce-nsemni pentru mine • As renunta la toate pentru noi • Nu pentru iubire •

Am vrut sa uit tot ce'a durut • Sa intorc pagina si sa spun: A trecut, • Nu'mi pasa ce'a fost candva • Sunt alta acum • Si alta e viata mea •

Respectu` este ceea ce primesti • Pentru ceea ce faci • Si o faci bine • Tu ma barfesti pe mine • Deci din respect ma pis` pe tine

6 răspunsuri:
| a răspuns:

Sunt foarte foarte multe!
Sunt zeci de mii de statusuri!

Dar eu iti recomand acest site:

http://www.statusuri.ro/

RăspundeRăspunde Raportează Evaluează
| a răspuns:

135.Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.
136.Cand un pictor orb va picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine
137.Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis
138.Ai o voce asa frumoasa,dar nu stiu de ce o irosesti vorbind!
139.Nu-mi da sfaturi ,stiu sa gresesc si singura
140.Vata de zahar?NU.Sirop de capsuni?NU Ciocolata?!NU Nu pot gasi nimic atat de dulce ca tine!
141.Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc.Supara cel ce iubeste.Cel iubit isi bate joc
142.Am plans, am suferit, am pierdut atatea. totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi
143.Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor par a fi adormite in armonia raiului. - William Shakespeare
144.Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul
145.IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul
146.Dragostea nu are nevoie de cuvinte Se poate spune Te Iubesk cu o singura privire !
147.Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul !
148.Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vietii
149.Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
150.Zambeste, si aratale ca nu iti pasa Zambeste, chiar daca`i prins o pasa proasta Zambeste, indiferent de problemele ce te`apasa Zambeste, chiar daca esti o fire mai retrasa!
151.Nu privi in spate,lasa-n urma tot ce-a fost.Tu incercai sa te ridici.El te tragea in jos.Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti,ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!
152.Azi esti orbit de fericire si ...2004 - 2100 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns:

Deas fi eu unde e luna,vas vedea intotdeauna,dar asa sunt pe pamant.nu va pot vedea oricand:p
Hai sa impartim lumea: Marea tie, valurile mie, Cerul tie, stelele mie, Soarele tie, luna mie.sau mai bine…TOTUL tie si TU mie!
-Barbatii sunt ca jocul de carti. Ai nevoie de o INIMA sa ii cuceresti, de o TREFLA sa te casatoresti, de INIMA NEAGRA sa ii suporti, de o CRUCE sa scapi de ei
-Te iubesc te doresc du-te draq ca glumec!
A aparut un nou tip de pizza. Pizza EMO, care se taie singura.
Cei care incearca sa isi inece necazurile in bautura uita un lucru: necazurile stiu sa inoate.
Mersul la biserica nu te face credincios, asa cum statul intr-un garaj nu te face masina…
sunt ochii mei dar nu clipeschappye gura mea dar nu vorbesc:-p pastreazama caci te besklove struck
Am vrut sa iubesc pamantul dar…el e trist si rece; am vrut sa iubesc soarele dar…soarele nu incalzeste uneori am vrut sa iubesc marea dar… marea nu iubeste oamenii… Si atunci Dumnezeu mi-a dat puterea sa iubesc tot ceea ce este mai frumos dintre pamant ,soare si mare…. PE TINE…

Nu toata lumea e capabila sa stea în mlastina pâna la gât si sa surâda. Unii nu se pot abtine sa nu dea din mâini ,încercând sa iasa ,chiar daca astfel se scufunda cu totul.

ca o pasare voi zbura catre infinitul necunoscutului,sperand ca te voi gasi intr-o buna zi…

zadarnic ai intrat cu MARILE SPERANTE.esti in SPATIU.uitat de TIMP.in CONSTELATIA ultimei SANSE.

Dragostea este spatiul si timpul masurate cu inima

cand este ranit trupul, curge sange .cand sufletul e ranit, curg lacrimi…!

Unde raiul si iadul se intelnesc acolo ma aflu eu

135.Nici cel mai bun machiaj nu are cum sa-ti schitzeze un zambet atunci cand esti trist.
136.Cand un pictor orb va picta sunetul unei petale de trandafir cazand pe o podea de cristal atunci inseamna ca te va iubi mai mult decat mine
137.Dragostea este ca atunci cand nu vrei sa dormi pentru ca realitatea este cel mai frumos vis
138.Ai o voce asa frumoasa,dar nu stiu de ce o irosesti vorbind!...2009 - 2127 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns:

138.Ai o voce asa frumoasa,dar nu stiu de ce o irosesti vorbind!
139.Nu-mi da sfaturi ,stiu sa gresesc si singura
140.Vata de zahar?NU.Sirop de capsuni?NU Ciocolata?!NU Nu pot gasi nimic atat de dulce ca tine!
141.Dragostea e o sageata ce iti face rani de foc.Supara cel ce iubeste.Cel iubit isi bate joc
142.Am plans, am suferit, am pierdut atatea. totul pentru o cauza nobila: IUBIREA dintre noi doi
143.Cand dragostea vorbeste, vocile tuturor zeilor par a fi adormite in armonia raiului. - William Shakespeare
144.Cat de mult te iubesc nu vei stii niciodata! Iti pot spune doar ca 59 de secunde din fiecare minut de-al meu ma gandesc la tine. E mult sau e putin? Cand vei stii raspunsul se va risipi si misterul
145.IUBIREA e ca o clepsidra, umple INIMA si goleste creierul
146.Dragostea nu are nevoie de cuvinte Se poate spune Te Iubesk cu o singura privire !
147.Sa invat sa te iubesc mi-ar putea lua o viata intreaga dar numai uitandu-ma in ochii tai stiu ca merita sacrificiul !
148.Dragostea adevarata e un "elixir" pe care odata gasit nu trebuie sa faci prostia si sa il consumi pe tot deodata, ci trebuie savurat in decursul unei vietii
149.Adu-ti aminte ce greu iti este sa te schimbi pe tine insuti si vei intelege atunci cate sanse ai cand incerci sa-i schimbi pe ceilalti.
150.Zambeste, si aratale ca nu iti pasa Zambeste, chiar daca`i prins o pasa proasta Zambeste, indiferent de problemele ce te`apasa Zambeste, chiar daca esti o fire mai retrasa!
151.Nu privi in spate,lasa-n urma tot ce-a fost.Tu incercai sa te ridici.El te tragea in jos.Dar nu ceda cand stii ca inca mai poti,ca tine sunt putine dar ca el sunt toti!
152.Azi esti orbit de fericire si ...2004 - 2100 + Vezi răspunsul întreg

| a răspuns:

Buna! :X
Te crezi in stare să mă poţi judeca? Înceară, dar mai intai fă o analiza având ca subiect de studiu persoana ta!

- Un prieten vede tristetea din ochii tai, in timp ce ceilalti se lasa pacaliti de zambetul tau.

- Poate am aere-n cap.asta e doar problema mea:X.nu poti sa ma suporti.asta e doar problema ta.nu ma cunosti.atunci nu te baga!winking

Am Invatat Ca Dureaza ani Sa Castigi incredere
Si Ca Doar In Cateva secunde poti sa o Pierzi...

Cum e cand persoana iubita te ignora, cum e cand cel pe care il iubesti o iubeste pe alta? inima iti plange dar n-ai ce-i face! iti vine sa urli dar te abtii, taci, plangi.

Prietenii falsi sa imi dea un Buzz... astazi fac prezenta.

Am pierdut tot ce aveam şi după aceea mi-am dat seama că nimic din ce am pierdut nu era al meu într-adevăr.

Cel Mai Dureros Mod De A`ti Fi Dor De Cineva E Sa Stai Chiar Langa El, Stiind Ca Nu Il Poti Avea...

Traiesc in asa fel incat sa nu mi se observe prezenta, dar cand plec din locul in care am trait sa mi se simta.

Mi-as dori din nou sa mai fiu fetita mica, pentru ca juliturile din genunchi se vindeca mai repede decat inimile.

Decat sa le dau satisfactie
Celor ce vor sa ma vada cazand!
Mai bine. ma daram singura;]
Sh`o sa cad razand!

Desi traim si luptam impreuna, fiecare moare singur.

Ploua acum… Ar trebui sa te duci la geam si sa numeri picaturile de ploaie… atat de mult imi este mi-e dor de tine!

Deseori zambetul celui care sufera e mai trist si dureros decat lacrimile celor ce plang!

Apusul lasa in urma o amintire, rasaritul aduce o speranta... Intre apus si rasarit sunt ore fara viata, ore in care par veacuri. Incepusem sa te iubesc...

Acum plec cu capul in jos...si imi dau seama cat esti de prost laughing

E greu sa mergi pe culmea vietii cu inima pustie e greu sa suferi si nimeni sa nu stie...

Fuditza puppy dog eyes

| a răspuns:

Sunt Focuri Care Ard In Ploaie, Sunt Focuri Kare Nu Se Sting, Sunt Departari Ce Par Aproape, Sunt Inimi Tari Kare Inving