| crs34433 a întrebat:

Niste urari de craciun? ma ajutati va rog

2 răspunsuri:
| TPU2000 a răspuns:

Una dintre cele mai indragite sarbatori din cursul anului ne bate din nou la usa! Craciunul este un prilej de a ne bucura impreuna cu cei dragi de Nasterea Domnului, de a ii ajuta pe cei nevoiasi si de a transmite ganduri bune tuturor oamenilor care ne-au fost alaturi de-a lungul timpului. Alege sa aduci zambete si emotie pe chipurile persoanelor speciale din viata ta prin urarile de Craciun propuse noi!

"Mos Craciun bate la usa,
Scoate mana din manusa
Si va da din palma lui,
Darurile cerului,
Langa brad si langa focCele mai frumoase urari de Craciun
Sa va umple de noroc!
Craciun fericit!"

"Sarbatorile cand vin,
Sa va fie cosul plin,
Sa aveti pe saturate,
Casa plina, sanatate,
Punga sa geama de bani,
Mult noroc si La multi ani!"

"Bradul e impodobit,
Mosul inca n-a sosit,
Incepeti sa colindati,
Si pe el sa-l asteptati.
Va veni la fiecare,
Cu cadouri si-o urare:
Un Craciun plin de iubire,
Sanatate, fericire,
Mult noroc si impliniri
Si ani plini de bucurii!"

"Acum cand timpul sta sa-si imparta trupul intre vechi si nou,
Cand colindul isi pregateste cu emotie armoniile,
Cand magii strabat distantele pentru clipa cea de taina,
Acum, dupa Sfanta porunca a datinii strabune,
Iti incredintez gandurile frumoase de calde urari de fericire,
Sanatate, belsug si impliniri!
Un Craciun frumos alaturi de cei dragi!" Sunt niste urari foarte frumoase si nu foarte impopotonate cu niste cuvinte care sa te dea pe spaet, ci cu niste cuvinte frumoase, specifice Craciunului care ii bucura pe totii! funda?/