| ioana_5244 a întrebat:

Nu stiu ce mesaje cu urari de craciun as putea trimite. poate ma ajutati voi cu cele mai frumoase urari. dau fundita.multumesc

Răspuns Câştigător
| asdffghjjkl a răspuns:

"Magia sarbatorilor de iarna sa va aduca multa liniste in suflet, bucurii, implinirea viselor si mai ales, multe cadouri si surprize placute. Sarbatori fericite!"

Acum, cand colindele, toate nascute sub zapezi, aduc cu ele mireasma de Iisus nascut in iesle, simtim si noi tot mai tare atmosfera de Sarbatoare ce se apropie. Deschideti usa si lasati spiritul Craciunului sa va intre in casa! Deschideti inimile si lasati Bucuria si Implinirea sa va intre in suflet! Deschideti larg bratele si imbratisarea voastra calda, vorba buna si gandul curat sa fie cel mai de pret cadou pentru cei dragi! Fie ca Iubirea, Intelepciunea, Increderea si Generozitatea sa va calauzeasca pasii in noul an! "La multi ani!"

Sub cetina din brad, in casa,
Un dar, o mica bucurie.
Si chiar de nu va fi sa fie,
Nu te intrista,
Primeste aceste ganduri,
Ca dar din partea mea!

In fiecare an am invatat sa zambim, In fiecare an am invatat sa daruim.La vremea luminata a Nasterii Domnului nostru Isus Hristossi la rascrucea timpurilor va doresc sanatate, impliniri, bucurii, viata lunga in pace si intelepciune.Craciun Fericit!

sper ca iti plac... daca imi dai fundita o sa fie prima...de Craciunwinking
Craciun Fericit! big grinbig grin

9 răspunsuri:
| Leea1234 a răspuns:

1) Spune-i anului ce vine,
sa-ti aduca numai bine...
si mai spune-i sa iti dea,
tot ce vrea inima ta...
fericire, sanatate si multi bani!
2)E ajunul,
Maine va veni Craciunul
Si-un mos intr-o sanioara va veni la tine iar,
sa-ti aduca de la mine sanatate, fericire,
Sarbatorile cu bine
Si-un an nou, cu bucurie!

| costyn162 a răspuns:

Fie ca anul care incepe sa iti astearna o poteca neteda, vegheata de stelute norocoase si ingeri balai, iar dorintele tale sa se implineasca, cate una in fiecare zi! La multi ani!

| MihaLoveYou a răspuns:

Aho, aho, anul ce vine
sa aduca pentru tine
bucurii in cele toate
mult noroc si sanatate!
Craciun Fericit!

| AdeLina a răspuns:

Pe mine personal ma bucura mai mult un mesaj din inima, din minte nu neaparat sa fie poezie curata. Dar sa stiu ca nu e luat de pe net sau copiat. Asha oricine stie sa faca. Dar ce gandesti tu e unicwinking

| Dizzy a răspuns:

De sfintele sarbatori ale nasterii lui Hristos si la cumpana dintre ani, va urez din toata inima, multi ani plini de fericire, multa sanatate, credinta si speranta, belsug alaturi de cei pe care ii iubiti.Va doresc sa aventi un Craciun minunat!

| Dizzy a răspuns:

Fie ca inima ta calda sa topeasca zapezile iernii, iar sloiurile de gheata sa se transforme in lacrimi cristaline de fericire, alinand prin lumina si dragoste sufletele cuprinse de melancolia sarbatorilor de craciun!

| virtuallove a răspuns:

Pe la geamuri sunt stelute, iar pe foc sunt sarmalute, bradul e in coltul lui, mosul e la treaba lui sa ne fie noua bine iata si Craciunul vine. Sarbatori fericite!

Sper sa iti fie de folos.winking

| thegirl12 a răspuns:

Cu ocazia nasteri domnului va ureaza fam..., sanatate, fericire, o masa imbelsugata si tot ce va doriti noi va uram un craciun fericit si un an nou implinit
la multi ani!
eu asa am scris la rude acum e decizia ta si sarbatori fericite