| 2587 a întrebat:

Nu am uter se poate face un transplant si cat costa?

5 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

Nu se face nicaieri in lume, in scop terapeutic transplant de uter. Oricum ar fi inutil, fiindca o femeie care ia tratament imunosupresiv post-transplant nu are voie sa poarte o sarcina (copilul, daca ar supravietui, s-ar naste cu probleme extrem de grave, iar mama ar putea muri in timpul sarcinii sau nasterii). Transplantul se face in general doar de organe vitale, fiindca viata dupa transplant este foarte grea, persoana respectiva face un tratament agresiv si dificil tot restul vietii.

| tukhey23 a răspuns:

Cam greu de rasp. sincer

| Uana_5406 a răspuns:

Se poate face transplant... prin renastere.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din pacate si eu am aceeasi problema dar probabil va costa foarte mult si inca nu sa realizat nici un transplant pe femei ci numai pe animale. Din pacate inca nu se poate face nimic pentru ca e inca un studiu si daca se poate realiza se face doar in strainatate

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sh eu am o pb la fel sh pe mine m-ar fi interesat dar ink nu stiu