| Animeforlifee9921 a întrebat:

Nu imi reuseste nimic in viata. Nu sunt in stare de nimic,ma fac de ras la tot ce fac si lumea ma critica. Am ajuns sa am probleme din cauza asta,o stare de depresie si anxietate sociala. La mate si la fizica nu ma descurc mai deloc si notele la ele au inceput sa imi scada. Am dat un test zilele trecute la mate si nu am stiut sa fac mai nimic de pe acolo si nu mai stiu nici pe alea usoare sa le fac. Imi e ca o sa raman corigenta sau ca nu o sa iau bacul. Nu ma pasioneaza absolut nimic,am incercat baletul,desenul, pictura si asa mai departe, dar la toate am ajuns sa renunt pentru ca nu mi-au mai placut. Am si o carte de citit pentru luni si ieri diriginta ne-a spus ca luni ne da test din ea si a trebuit aseara sa citesc 100 de pagini si mai am inca atatea,ca nu am fost in stare sa citesc mai mult si intrasem in sevraj. Cred ca nu am mai citit niciodata atat de mult intr-o singura zi. Cand ies la tabla ma fac de ras si ma barfesc toti in scoala,iar cand imi fac temele acasa ma simt si mai rau,pentru ca la mate si la fizica am mental breakdown-uri. Nu am noroc deloc in viata si ma simt ca ultimul om de pe Pamant. Chiar daca am noroc ca am o casa si am ce manca, nu am noroc la minte ca sa zic asa pentru ca nu ma simt bine psihic.
Se mai simte sau s-a mai simtit cineva ca si mine? Cum ati reusiti sa scapati de aceste ganduri? Chiar daca se repeta intrebarile, aici ma simt cel mai bine sa ma descarc.

3 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Daca continui cu mentalitatea ca nu iti reuseste nimic in viata si nu esti buna de nimic, chiar asa se vor decurge lucrurile.Mergi la psiholog pentru a afla cauza.

| Animeforlifee9921 explică:

Si sa nu uit de faptul ca nu pot refuza ceva chiar daca nu imi place, pentru ca imi e rusine.

| StratulatVictoeEugen a răspuns:

Nasol. Ti-as da cateva idei dar nu pot. Sunt crestin.