| Loreen777 a întrebat:

Nu inteleg de ce nu am noroc in prietenie si iubire. iubit nu reusesc sa imi fac pentru ca nu ma place niciun baiat si nu, nu sunt urata.Sunt inalta,slabita, cu forme sa zic asa..ma comport frumos,nu prea injur si respect pe oricine, daca subt respectata la randul meu.La prietenie e tot la fel..nu am nicio prietena prea buna pentru ca la mine in clasa sunt numai fete geloase, au bisericute si nu stiu ce..de ce nu pot avea si eu noroc la chestiile astea? Nu mi se pare ca ma comport urat, sunt deschisa si draguta cu oricine.Nu inteleg, poate ma ajutati voi...va multumesc mult >:

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

E din cauza mentalitatii pe care o ai tot iti repeti ca o duci rau atragi acea parte negativa si nimeni nu se uita la tine trebuie sa canalizezi gandurile spre pozitivitate sa zici da va fi bine imagineazati intruna ca o duci bine cu lumea dar precautie nu impartasi niciodata secretele la nimeni pentru ca te va para.

| HolyPotato a răspuns:

Trebuie să-ți faci un prieten când e cazul și nu la 13 ani. Ai răbdare.

| VladGH a răspuns:

Asa e lumea asta sa timpit, daca esti o persoana ordonata si linistita nici nu te baga in seama, dar daca esti un derbedeu, gindesti prost si spui doar prostii, atragi atentia. Citi ani ai? Eu unul tot sunt singur. Nu pentru ca nu am noroc doar ca dau peste persoane proste in lumea asta.

| Loreen777 explică (pentru VladGH):

Doar 13 straight face laughing

| VladGH a răspuns (pentru Loreen777):

La anii astia nici macar nu esti dezvoltata suficient ca sa te descrii. Ai rabdare si vei vedea cum se schimba totul. Ai sa ai de toate la timpul potrivit.

| Loreen777 explică:

Slabuta*

| Neena a răspuns:

Totul va fi la timpul sau... eu la fel nu aveam in clasa mea prietene numi placeau colegele mele ele iubeau mai mult sa se distreze iar eu sa stau in liniste. Dar in schimb prieteneam foarte mult cu baietii ei sunt mai sinceri nu te vor trada si nici nu o sa te vorbeasca dupa spate. Aveam si am doua prietene si sunt cu 3 anul mai mari. Mam acomodat cu singuratatea si imi place. Iar prieten o sa ai nu-ti fa griji de asta mai bine mutati atentia pe ceva mai important.

| Loreen777 explică (pentru Neena):

Ai dreptate, mai ales la faza cu prietenii baieti...am avut si eu unul foarte bun dar ca de obicei, cum mi se intampla mie, nu a tinut mult asa zisa prietenie pentru ca iubita lui i'a interzis sa ma vorbeasca cu mine pentru ca ii era ciuda ca suntem prieteni foarte buni...