| .♥.íииα .♥. a întrebat:

Nu inteleg un lucru :
De ce multi oameni se baga in viata altora? Adica cum ar fi niste oamenii obisnuiti in viata unor adolescenti emo? De ce ii batjocoresc, ii bat, vorbesc urat cu ei? Adica e viata lor, fac ce vrea cu ea. Pun pariu ca ei nu s-au bagat in viata altora!
Eu nu ma consider emo. Sunt o rockerita dar am prieteni simpli, rockeri dar si emo. Am observat ca diferenta dintre emo si a fi rocker e destul de diferita
Prietenii rockeri si eu ne distram tot timpu, ne facem prieteni, ascultam rock, chestiile care cei emo nu le au.
Ei sunt mai inchisi in ei, nu sunt asa sociabili... Sunt mai deprimati straight face emo nu vine de la eu ma omor ci de la emotiv (rusinos) dar i-am intrebat : Va taiati pe vene? Au spus ca nu, foarte rar, in zile foarte foarte triste sad
Ce au in comun rockeri si emo e faptul ca le place negru. unele formatii rock
In fine dar ma deranjeaza faptul ca unii isi bat joc de ei (sincer, mie mi-e mila de ei ) Voi ce credeti? happy

Răspuns Câştigător
| BellsC a răspuns:

Da si mie imi este mila de ei, pentru ca sunt niste adolescenti cu probleme.
Am auzit ca majoritatea sunt ''EMO''din cauza unor certuri din familie, prieteni etc.
Am avut si eu un prieten Emo care avea probleme cu integrarea.sadMulti isi bateau joc de el.sad
Sunt si ei oameni fiecare cu stilul sau, daca au probleme ar trebui ajutati nu discriminati:*

4 răspunsuri:
| Romancutza a răspuns:

Eu cred aceeasi treaba, nu sunt emo dra nu ar trebui sa-i descriminam.

Unii o fac doar pentru ca cred ca cei emo sunt fara aparare si pentru ca ii vad retrasi.

Fiecare cu viata lui, daca ar fi cineva care sa ii comdamne ar fi Dumnezeu.

| .♥.íииα .♥. explică:

Cristianorudi7 taci din gura daca nu vrei sa ne ajuti

| Tudor_6050 a răspuns:

Parerea mea e ca toti oamenii ar trebui iubim, nu sa uram. Daca ei is emo, treaba lor, nu trebuie sa ne bagam in viata lor, sa ne batem joc de ei. E bine sa le explicam ca gresesc(poate laughingdar daca nu vor nu vor.Si rockerii is si ei oameni care iubesc. Mie imi plac.happybig grin.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna inna si eu sunt emo si asta nu inseamna ca trebuie sa iti fie mila de mine da? pentru ca exista 2 tipuri de emo... emo sin:adica emo care se distreaza rad glumesc si emo:care sufera din cauza unei trairi dificile eu fac parte din prima categorie si asta nu inseamna ca trebuie sa imi jignesti colegii da? emo stau in lumea lor virtuala si joaca anumite jocuri cum ar fi second life imvu si altele dar uitate in oglinda inainte sa vb nu trebuie sa iti fie mila de ei int? lasa-ne pe noi in pace si continuati viata sorry daca team jignit cu ceva pentru cei emo contactati-ma; la id:dulcibombonici si vb mai multe acolo tnx ca mi-ati citit msj