| Zuzu_3185 a întrebat:

Nu mai stiu ce se intampla cu minein ultimul; timp! Ies afara cu prtn mei si totul mi se pare ciudat! Vorbesc cu tipu` care imi place si inainte a vb cu el Mor de nerebdare! Iar cand incep sa vb cu el. toul mi se pare ciudat! inca o faza care ma socat! M.am uitat azi dimi in oglinda si deodata mi-am dat seama ca nu ma mai cunosc! Fata care era cu numai o ora in urma, afara cu sora ei de cruce.Si cu fata de azi dimi din oglinda sunt total diferite! Am inceput sa nu mai manac cum mancam inainte! Adevaru` e ca nu ma mai pot concentra nici macar pe scoala! Tot ce se afla in mintea mea sunt intrebari ciudate! Cum ar fi."De ce toti se schimba? De ce eu nu pot sa fiu la fel ca ei? De ce simt ca nu mai sunt la fel?", Help my plz nu stiu ce se intampla cu mine. Orice as face nu ma pot gandi decat la viitor! Poate din aceasta cauza am rupt relatia care imi ocupa tot timpu`. Nu mai sunt cu baiatul existentei mele! Nu mai sunt aceeasi dupa ce m.am despartit de el! Tot ce imi vine in gand e"De ce am facut. o? De ce acum?".plz.help.ajuati.am si pe mine:*:*:*:

1 răspuns:
| Hirako a răspuns:

Pari disperata, nu trebuie sa te superi pe sfaturile mele, daca vrei tii cont de ele, dar probabil nu o vei face. Mandria asta individuala e cel mai rau lucru.

Asa : Primul sfat : Nu trebuie sa fii ca restul lumii, majoritatea sunt inculti si nesimtiti.E firesc sa se schimbe, toti oamenii se schimba.Pai ai facut-o fara motiv? Asta e grav... De unde sa stiu eu de ce ai facut-o.
Al doile : Consulta un psiholog.