| anonim_4396 a întrebat:

Hei TPU, voi v-ati simtit vreodata diferiti de ceilalti oameni din jurul vostru? Eu sincer ma simt aproape in fiecare zi diferit fata de ceilalti, adica atunci cand sunt cu oameni cunoscuti si ascult discutii din astea normale, sincer ma plictisesc, dar atunci cand ascult discutii ceva mai ciudate, ma fac sa ma simt normal, si chiar ma intriga acele discutii. Nu stiu cum sa explic ceea ce simt, dar se simte foarte ciudat. Eu de mic am fost ceva mai ciudat fata de toti ceilalti copii, si acum sunt la fel. Nu stiu de ce ma simt asa, si multi oameni au spus ca ma comport uneori destul de ciudat, si unii oameni mi-au spus ca sunt ciudat prin simplul fapt ca intr-o zi stateam in gradina si mancam seminte in timp ce ma uitam la apus si ascultam muzica prin casti. Mie asta nu mi se pare deloc ciudat, dar unele persoane nu sunt de aceeasi parere. In orice caz, voiam sa va intreb, daca voua vi se pare ca sunt ciudat, sunt de ceva timp pe acest site si inca nu stiu ce parere aveti voi despre mine.

50 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca esti genul antisocial si nu aparti unui grup unele grupouri de persoane te vor considerea inconstient ca ai ceva cu ele sau ca esti ciudat, persoannele antisociale au fost eliminate mai mereu pentru ca cu ele omul nu ajungea in prezent, impreuna am ajuns aici iar socializarea este ceva important, socializarea vindeca depresia, gandirea negativa etc

| Mayhem666 a răspuns (pentru RAY):

Nu sufar de depresie si nici nu am o gandire negativa, doar ca unele persoane considera ca sunt mai ciudat de fel.

| RAY a răspuns (pentru Mayhem666):

Si pe mine unele, nu poti multumi pe toata in viata sa stii, personal nu vad de ce esti ciudat

| Drimmero a răspuns:

Bwuahahahaha, ciudat sa stai in gradina si sa mananci seminte si sa asculti la muzica? Aia-s dusi de tot cu capatana! Fireste ca fiecare om are nebunia lui, si eu ma simteam ciudat pe langa ceilalti amici, unii erau cu jocurile, altii cu muzica rock, eu fiind mai singurul din grupul meu de prieteni pasionat in mod excesiv de fotbal. Asta ma face diferit de ei, parerea mea/

| Doub a răspuns:

Nu eşti ciudat, eşti special în felul tău, atât. Toţi suntem diferiţi, avem părţile noastre mai creepy şi mindfck. Bine, aproape toţi.

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Prea mult creepy pasta, te uiti prea mult la prostiile alea si la asa fake-uri, nu crezi? Stii tu de ce zic asta, se subintelege!

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Nu mă uit la chestii din alea că mi-e frică. sad

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Te credeam mai brava, ce s-a intamplat, ti-au ucis curajul? Ma amuza teoriile lor precum ca, acele video-uri pe care ei le promoveaza, tin neaparat sa fie reale, bietii natarai/

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Nu sunt, brrrr, nu-mi plac chestiile alea. >_

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Prefer sa vad un film horror placut decat sa le vad lor prostia cum isi etaleaza nesimtirea! Cat tot veni vorba de filme horror, apare The Conjuring 2 in Romania, ala merita toti banii, e taticul filmelor horror, are nota 9, 3 pe imdb/

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Urăsc filmele horror, blleaah.
Mă sperie.
Sunt ciudate.

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Bwuahahaha, pe cine vrei tu sa minti?

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Dar vorbesc cât se poate de serios, chiar nu-mi plac filmele horror. laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Mie imi plac, dar nu toate, sincer sa fiu si spre rusinea mea, Saw nu am reusit sa-l urmaresc, nu-mi plac astea sadice. In rest am urmarit mai tot ce e bun. Comediile sunt la inima mea cel mai mult, pe asta o recunosc.

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Prefer filmele psihologice, mindfck, romantice şi dramele. thinking

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Cheia schelet un film destul de psihologic. Romanticele si dramele, nu prea m-am omorat cu ele. Comediile alea americane vechi, gen anii 2004-2010 sunt de-a dreptul tampite si merita toata atentia, o avea ele nota mica, dar chiar te amuzi la ele, daca esti suparat/nervos in ziua respectiva si te uiti la un asa film, ti-ai reparat ziua.

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Drăăăguţ ^_^

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Ce anume e asa de dragut?

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Iniţial, voiam să zic o stupizenie, tipic mie.
dar noop.
E drăguţ faptul că te amuzi pe filmele alea, atunci când ai o zi naşpa.

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Orice ai fi spus, cel mai probabil imi pica ceva drept simpatic! In fel si chip ma amuz, nu rad cu atata pofta cum rad la tampeniile alea! I-am facut conversatie tipului, sper sa nu inceapa potopul de injuraturi la adresa noastra.

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Adică sunt simpatică?batting eyelashes

Nuup, pare un băiat de treabă şi paşnic, nu-i aşa?

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Tu stii mai bine, nu-l cunosc, l-am mai vazut pe aici dar nu am purtat o discutie cu el niciodata. Mie mi se pare ca esti o tipa simpatica si cu simtul umorului!

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

Awwe, mulţumesc.

| Drimmero a răspuns (pentru Doub):

Sanatate si numai bine/

| Doub a răspuns (pentru Drimmero):

La feel ^_^

| Mayhem666 a răspuns (pentru Drimmero):

Stati calmi, nu sunt genul care sa injure, ba chiar imi place sa vad cum doua persoane discuta, mai ales ca am si eu ce citi, si am mai multe raspunsuri la o intrebare, ca nu imi place atunci cand pun o intrebare sa nu primesc raspunsuri, imi place sa vad cat mai multe.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Doub):

Nu imi place sa ma dau mare, dar ai dreptate sunt de treaba si destul de pasnic.

| Doub a răspuns (pentru Mayhem666):

Ştiam eu. ^_^
Mersi.

| Mayhem666 a răspuns (pentru Doub):

Iti plac animeurile?

| Doub a răspuns (pentru Mayhem666):

Da, când am timp mă mai uit.

| WaterDrop a răspuns:

Esti un ciudat.Nu mai fi ciudat.De ce esti ciudat? Mergi si fa cunostiinta cu o fata si 2-3 prieteni.Ciudatule! laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru WaterDrop):

Pentru informatia ta am prieteni, nu sunt un singuratic, chestia este ca acei prieteni ( nu toti, doar unii ) ma considera ciudat. Nu e ca si cum as fi forever alone!

| WaterDrop a răspuns (pentru Mayhem666):

Eu glumesc happy Imi pare rau ca nu ai reusit sa-ti dai seama de asta. Poate pentru ca esti ciudat? laughing (glumesc iar!)

Tu stii ce esti cu adevarat? Un romantic si un visator, nu un ciudat! Si esti special tocmai din cauza asta, pentru ca acest gen de persoane sunt pe cale de disparitie.

| Mayhem666 a răspuns (pentru WaterDrop):

Multumesc, imi place atunci cand primesc complimente, si mi-am dat seama de gluma, dar m-a deranjat putin, nu mult, doar putin, dar stiam ca e o gluma. Dar mersi oricum pentru complimente! happy

| ShaOfHatred a răspuns:

Esti pecial in felul tau.Doar pentru ca nu te incadrezi in limitele societatii sau numai daca nu esti ca ceilalti nu inseamna ca esti un ciudat. Esti diferit de restul si asta ii un lucru bun.Ai propriul tau mod de a gandi si repet, asta e bine.Am o parere buna despre tine, orice om care se uita la anime-uri e un om de treaba laughing

| Mayhem666 a răspuns (pentru ShaOfHatred):

Multumesc, chiar inseamna mult pentru mine ca exista si oameni care ma inteleg si care nu ma considera ciudat, chiar daca nu m-au intalnit niciodata.

| ShaOfHatred a răspuns (pentru Mayhem666):

You are welcome man laughing

| Drimmero a răspuns (pentru Mayhem666):

Inteleg. E foarte bine asa!

| MistretulPufos a răspuns:

Daca asta ti se pare ciudat nu vrei sa stii ce fac eu...

| Mayhem666 a răspuns (pentru MistretulPufos):

Acum m-ai facut curios.

| MistretulPufos a răspuns (pentru Mayhem666):

Fac o armata de gaini mutant si gorile zombie ca sa cuceresc Moldova

| Mayhem666 a răspuns (pentru MistretulPufos):

Bravo tie laughing

| RorySan a răspuns:

Nu esti ciudat.
Stiu stiu ceva gen ca tine. Exact descrierea care ai facut-o tu mi se potriveste mie de minune.
Chiar si eu stau si mananc seminte ascult muzica si ma uit la apus.Si mie de multe ori mi se spune ca sunt ciudata.
Dar mai ales daca pomenesc cuiva ca ma uit la anime ''WOW Ce ciudata esti''
spun unii.La varsta ta si chestii din-astea.Asta este doar o problema. Cate si mai cate.
Dar de multe ori incerc sa fiu eu mereu si fac lucruri care ma binedispun pe mine.Nu neaparat si pe cei din jurul meu.
Cateodata cand ma satur sa ii ascult pe ceilalti plec si as vrea sa nu mai vad si sa aud nimic.De obicei imi place sa ma urc pe acoperis si sa privesc cerul.Dar pacat ca nu pot sa fac asta de mult ori crying
Cel mai bine este sa fii tu.Asa te diferentiezi si esti mai special de alte persoane.
Scuze..........ca am scris asa mult.

| Mayhem666 a răspuns (pentru RorySan):

Si eu ma uit la animeuri, si imi plac foarte mult, iti poti da seama din numele meu de pe TPU si din poza desigur, si mie imi place sa ma urc uneori pe acoperis si sa privesc cerul si muntii din departare si tot ce se poate vedea de acolo, dar nu ma urc prea des acolo, doar cand am ocazia sa nu ma vada nimeni, fiindca le e frica sa nu cad de acolo.

| vodami92 a răspuns:

Pai altii au trait in puf! tu macar ai trait decent! ca un om normal! asa este corect! nu altfel! bine evident ca trebuie sa fii si descurcaret!

| RagnarokR a răspuns:

Nu mi se pare nimic ciudat. fiecare om e diferit. nu ii mai lasa pe ceilalati sa iti spuna ce sa faci sau ce ar trebui sa faci.

| Mayhem666 a răspuns (pentru RagnarokR):

Oricum nu ii las sa imi controleze viata si sa imi spuna ce sa fac, oricum eu sunt propriul meu sef, dar mersi oricum pentru sfat big grin

| RagnarokR a răspuns (pentru Mayhem666):

Foarte bine atunci.

| ksaoswh a răspuns:

Nu, nu esti ciudat. Fiercare este diferit in felul lui, personal daca ai auzi ce discutii pot crea mai face direct nebuna. laughing