| katoka_1558 a întrebat:

Am o intrebare : Din pacate am prieteni. Dar nu asa adevarati ci toti sunt FALSI! Ma barfesc, imi zic sa am incredere in ei. Dar pana la urma tot eu sunt cea care cade de proasta. :-

Răspuns Câştigător
| viviana_1892 a răspuns:

Pai uite... incearca sa rupi orice legatura cu acei prieteni falsi si sai tratezi cu indiferenta. cat despre ce prieteni sati alegi...in perioada asta ai sasa sa iti dai seama cel mai bine de prietenii adevarati. incearca sa vezi care iti vine in ajutor macar cu un sfat, care iti va fi aproape can iti este greu, e exemplu acum, si acea persoana sigur iti va fi prieten adevarat.winking

4 răspunsuri:
| Dean1996 a răspuns:

Ca sa ai prieteni adevarati,in primul rand trebuie sa te comporti(si sa fi ca unul). Ajuta-ti prieteni,incearca sa ii sprijini,sa ii asculti,si vei vedea ca si ei iti vor intoarce,,favorul".Dar trebuie sa ai si grija,sunt oamenii care nu apreciaza asta,adica pur si simplu nu le pasa, trebuie sa nu pui la suflet chiar tot.

Observatie: Bunatatea in ziua de azi e considerata,, naivitate"

| αℓє a răspuns:

Ce sa faci?
Trateaza cu indiferenta.
SPune-le ca deja nu-ti mai pasa.
Nu-i mai accepta.
Alege-ti prieteni cu perspectiva:Happy.

Ai grija de tine!

| BlackVeil a răspuns:

In primul rand ca sa gasesti prieteni adevarati, trebuie sa fi tu insuti, adica sa nu pretinzi ca esti ceea ce nu esti...
Daca vei avea norocul sa gasesti prieteni adevarati, vor fi prieteni cu tine, nu cu imaginea ta... Cred ca ai prins ideea!winking

| RoaRxDD a răspuns:

Depinde de varsta pe care o ai. daca ai sub 14, mai ai putina rabdare, vei cunoaste prieteni adevarati la liceu si facultate.
Daca ai peste 14, gaseste-ti un hobby, si nu cauta tu prietenii, lasa-i pe ei sa vina la tine.
Iesi din casa mai mult. Cam atat iti pot spune. x]
bafta...